O punkty z imienniczkąPo sięgnięcie trzeciego z rzędu zwycięstwa ligowego postarają się piłkarze Stainer Polonii Leszno. Pokrzyżować plany naszemu zespołowi spróbuje zajmująca czwartą lokatę w ligowej tabeli Polonia Kępno.

Nadzieje na wygraną wśród kibiców, leszczyńscy piłkarze rozbudzili dwoma poprzednimi triumfami. Najpierw Poloniści na własnym terenie pokonali SKP Słupcę 2:0. Kolejne trzy oczka podopieczni Jędrzeja Kędziory dorzucili w Piaskach pewnie zwyciężając tamtejszą Koronę 4:0. W tamtych spotkaniach formą z początku tegorocznych rozgrywek błysnął Artur Krawczyk. Kapitan biało-czerwonych trzykrotnie znajdował sposób na pokonanie bramkarzy rywali. W ślad za popularnym “Krawcem” podążał również Karol Smoła
zdobywając dwie bramki w dwóch meczach. To właśnie ten duet może sprawić, że w sobotnie przedpołudnie defensorzy Polonii Kępno będą mieli pełne ręce roboty.

O formację obronną goście mogą być spokojni. Ta w rundzie rewanżowej radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Podopieczni Bogdana Kowalczyka w dziewięciu dotychczas rozegranych wiosną meczach stracili zaledwie siedem goli. Jeszcze bardziej okazale prezentują się strzeleckie zdobycze biało-niebieskich. Piętnaście bramek zdobytych wiosną może wywrzeć wrażenie na niejednym przeciwniku. O dorobek bramkowy kępnian w dbają głównie Filip Latusek i Piotr Cierlak, którzy łącznie zdołali trafić do siatki aż 27 razy. Wyżej wymienionym kroku dotrzymuje mający na swoim koncie 8 bramek Łukasz Walczak.

Oddalająca się od strefy spadkowej Stainer Polonia Leszno z pewnością zechce wykonać kolejny krok w kierunku bezpiecznego utrzymania natomiast mający już zapewniony ligowy byt piłkarze z Kępna bez wątpienia nie przewidują dla leszczynian taryfy ulgowej, licząc na siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie. O tym, który zespół będzie mógł dopisać do swojego dorobku kolejne punkty przekonamy się już w sobotę. Początek spotkania, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy, zaplanowano na godzinę 11:00.