O pełną pulę w nowym roku

Po zwycięstwie nad CityZen Poznań, czas na zdobycie kolejnych trzech punktów w II lidze futsalu. W nadchodzącą sobotę, GI Malepszy Futsal Leszno zmierzy się u siebie z Red Dragons II Pniewy.

Drużyny, którym póki co wiedzie się w kratkę, marzą o udanym wejściu w nowy rok. Zarówno leszczynianie, jak i pniewianie chcą zadbać o poprawę swoich obecnych lokat. Ci pierwsi, są na siódmym miejscu z dorobkiem pięciu punktów, drudzy natomiast z sześcioma oczkami zajmują jedną pozycję wyżej. Będzie to zatem pojedynek ekip sąsiadujących ze sobą w tabeli. Triumfator konfrontacji może sporo zyskać. Przy korzystnym układzie wyników pozostałych potyczek, jest szansa na wskoczenie nawet do pierwszej trójki.

Jest o co grać, o czym dobrze wiedzą gospodarze i goście. Biało-czerwoni wydają się być minimalnym faworytem starcia. Po przegranej na swoim obiekcie z Mosiną, nasz team nie zaznał jeszcze goryczy porażki w tym sezonie. Forma podopiecznych Tomasza Krysiaka i Krzysztofa Kaczmarzyka stale rośnie, co widać po rezultatach. Rywal ma wyraźne problemy na wyjazdach. W trzech dotychczasowych meczach na obcym terenie, Czerwone Smoki poniosły trzy porażki. Spowodowane jest to głównie tym, iż w szeregach przyjezdnych występuje głównie młodzież bez doświadczenia ligowego. Potencjał jednak mają i nie należy ich lekceważyć. O ambicji rezerw zespołu ekstraklasowego przekonali się na własnej skórze Celuloza Kostrzyn i M40.pl Poznań.

Chcąc liczyć się w walce o najwyższe cele, Leszno powinno wygrywać takie spotkania. Pniewy są w zasięgu miejscowych, ale na pewno za darmo punktów nie oddadzą. Szykuje się kolejne niesamowite widowisko sportowe, już 2 stycznia o godzinie 16:00 w hali Trapez.

Biletem wstępu na zawody jest program w cenie 5 zł. Dzieci i młodzież do lat 18 wejście darmowe. Warto dodać, że transmisję LIVE z meczu przeprowadzi Telewizja Leszno, a relację tekstową będą Państwo mogli śledzić za pośrednictwem portalu LeszczynskiSport.pl .

Łukasz Kaczmarek