O komfort w kolejnych meczachNietypowo bo w środę kolejny mecz ligowy rozegra GI Malepszy Futsal Leszno. Do hali Trapez zawita ekipa Red Devils Chojnice.

To będzie niezwykły mecz nie tylko ze względu na termin. Dlaczego? Bo po raz pierwszy raz w tym sezonie faworytem będzie beniaminek z Leszna. Dziewiąta drużyna ubiegłego sezonu bieżącą kampanię rozpoczęła słabo. Po czterech kolejkach chojniczanie mają w swoim dorobku zaledwie dwa punkty i wciąż pozostają bez ligowego zwycięstwa. Red Devils w minionej kolejce do ostatnich sekund walczył o pełną pulę, lecz ostatecznie tylko zremisował z Red Dragons Pniewy 4:4. Dwa gole dla swojego zespołu zdobył Łukasz Sobański i z pewnością jest to zawodnik, na którego w środę trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Miejscowi znajdują się w nieco lepszej sytuacji, ale podobnie jak rywale bardzo potrzebują punktów. W niedzielę biało-czerwoni zagrali bardzo przeciętny mecz. Mierzyli się z wicemistrzem Polski i mimo mizernej postawy przywieźli z Torunia bardzo cenny remis. W tej chwili mają na swoim koncie 4 oczka, ale zwycięstwo z Chojnicami może ten dorobek znacznie podreperować. Tym bardziej, że przed leszczynianami dwa bardzo trudne starcia z beniaminkami z Gliwic i Rudy Śląskiej.

Pewne jest jest jedno. W środę żadnej z drużyn nie zadowoli remis, a stawką pojedynku jest oddalenie się od strefy spadkowej, co pozwoli na bardziej komfortową grę w kolejnych spotkaniach. Początek spotkania w hali Trapez zaplanowano na godzinę 20:00. Starcie z czerwonymi diabłami jest meczem telewizyjnym tej kolejki, a bezpośrednią transmisję będzie można obejrzeć za pośrednictwem kanału Sportklub.