Nowy sezon = nowe rozdanieDo sporych zmian doszło przed rozpoczęciem rozgrywek w pingpongowej sekcji w Dąbczu. Klub po bardzo udanym sezonie pozyskał nowego sponsora tytularnego, zgłosił do rozgrywek 4. ligi grupy B drużynę rezerw oraz zakupił drogi sprzęt sportowy.

Dobre wyniki z minionego sezonu oraz sukces organizacyjny i medialny po finale Pucharu Polski sprawiły, że w Dąbczu pojawił się odpowiedni "klimat" dla tenisa stołowego. W przerwie letniej klub podpisał umowę ze sponsorem tytularnym i w nowym sezonie zespół występuje pod nazwą Wamet Dąbcze.
 
Nowa nazwa to nie jedyne zmiany jakie poczyniono w Dąbczu. Do kilku przetasowań doszło w składzie drużyny. Z zespołu odszedł najlepszy zawodnik podleszczyńskiej ekipy – Denis Bolewicz, który związał się umową z 2-ligową Polonią Śmigiel. W jego miejsce działacze Wametu Dąbcze pozyskali Krzysztofa Stolasia z 3-ligowego Dębu Leszno. Oprócz 23-latka nowymi nabytkami drużyny z gminy Rydzyna są także: Tomasz Mrozek, Miłosz Matusik, Patryk Bolewicz i Bartek Adamczak. Cała czwórka oraz Mateusz Zakrzewski będą bronić barw Dąbcza w rozgrywkach 4. ligi grupy B.
 
Podpisanie umów z nowymi sponsorami przed startem sezonu sprawiło, że w Dąbczu postanowiono również zainwestować w bazę sprzętową. Klub zakupił w Niemczech cztery profesjonalne stoły do tenisa stołowego, które zostały zatwierdzone przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego do rozgrywania najważniejszych imprez na świecie.
 
Działaczom z Dąbcza nie udało się jedynie zrealizować jednego pomysłu – utworzenia szkółki dla dzieci. W Wamecie Dąbcze zapowiadają jednak, że "co się odwlecze, to nie uciecze".  

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobry występ Smektały
Następny artykułDerby dla Polonii