Nowak i Kaczmarek w finale BK



Marcin Nowak oraz Daniel Kaczmarek wzięli udział w środowych półfinałach Brązowego Kasku, które rozegrano na torach w Rybniku i Krośnie. Obaj pomyślnie przez nie przebrnęli i wystąpią w finale tych rozgrywek w Lublinie.

Nowak, wypożyczony w tym sezonie na rozgrywki ligowe do GKM-u Grudziądz, z 11 punktami uplasował się na piątym miejscu.

Wyniki półfinału BK w Rybniku:
1. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 13 (3,3,3,1,3)
3. Kamil Wieczorek (ŻKS ROW Rybnik) – 11 (1,2,3,3,2)
4. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 11 (2,3,1,3,2)
5. Marcin Nowak (GKM Grudziądz) – 11 (3,2,1,2,3)
6. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) – 10 (1,3,2,3,1)
7. Dominik Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 9 (0,1,3,2,3)
8. Bartosz Bietracki (Polonia Bydgoszcz) – 8+3 (3,1,2,1,1) + 1. miejsce w biegu o 8. pozycję
—————————————————
9. Sebastian Niedźwiedź (Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz) – 8+2 (2,2,2,2,0) + 2. miejsce w biegu o 8. pozycję – rezerwowy
—————————————————
10. Maksym Drabik (Włókniarz Częstochowa) – 6 (2,0,2,0,2)
11. Arkadiusz Potoniec (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 5 (0,1,0,2,2)
12. Mike Trzensiok (Betard Sparta Wrocław) – 5 (1,1,1,1,1)
13. Arkadiusz Pawlak (Victoria Piła) – 4 (1,2,0,0,1)
14. Filip Marach (MDM Komputery ŻKS Ostrovia) – 2 (2,u,d,-,-)
15. Oskar Bober (GKM Grudziądz) – 2 (d,d,1,1,0)
16. Szymon Grobelski (Polonia Bydgoszcz) – 0 (0,0,w,0,0)
17. Mikołaj Trępała (Polonia Bydgoszcz) – 0 (0)
18. Robert Chmiel (ŻKS ROW Rybnik) – 0 (d)

Bieg po biegu:
1.(67,88) Woryna, Drabik, Wieczorek, Potoniec
2.(68,54) Pieszczek, Zgardziński, Karczmarz, Kossakowski
3.(69,42) Bietracki, Marach, Trzensiok, Grobelski
4.(69,90) Nowak, Niedźwiedź, Pawlak, Bober (d4)
5.(67,89) Woryna, Nowak, Kossakowski, Marach (u1)
6.(67,65) Karczmarz, Niedźwiedź, Bietracki, Drabik
7.(68,84)Pieszczek, Wieczorek, Trzensiok, Bober (d4)
8.(68,80) Zgardziński, Pawlak, Potoniec, Grobelski
9.(67,43) Woryna, Karczmarz, Trzensiok, Pawlak
10.(69,22) Kossakowski Drabik, Bober, Grobelski (w/u)
11.(69,43) Wieczorek, Niedźwiedź, Zgardziński, Marach (d4)
12.(69,16) Pieszczek, Bietracki, Nowak, Potoniec
13.(68,02) Woryna, Niedźwiedź, Pieszczek, Grobelski
14.(68,69) Zgardziński, Nowak, Trzensiok, Drabik
15.(68,99) Wieczorek, Kossakowski, Bietracki, Pawlak
16.(69,24) Karczmarz, Potoniec, Bober, Trępała
17.(68,32) Woryna, Zgardziński, Bietracki, Bober
18.(69,67) Pieszczek, Drabik, Pawlak, Chmiel (d4)
19.(69,25) Nowak, Wieczorek, Karczmarz, Grobelski
20.(70,29) Kossakowski, Potoniec, Trzensiok, Niedźwiedź

Bieg dodatkowy o 8. miejsce
21. Bietracki, Niedźwiedź

O dwa lata młodszy Daniel Kaczmarek wywalczył 7 oczek, jednak w Krośnie turniej zakończono już po trzech seriach startów.

Wyniki półfinału BK w Krośnie:
1. Adrian Cyfer – 8 (2,3,3)
2. Paweł Przedpełski – 8 (3,2,3)
3. Arkadiusz Madej – 7 (1,3,3)
4. Daniel Kaczmarek – 7 (3,2,2)
5. Krystian Rempała – 6 (3,3,w)
6-7. Adrian Gała – 6 (2,3,1)
6-7. Oskar Ajtner-Gollob – 6 (2,1,3)
—————————————-
8. Hubert Łęgowik – 5 (3,w,2)
9. Łukasz Kaczmarek – 5 (1,2,2)
10. Mateusz Wieczorek – 3 (1,0,2)
11-12. Oskar Polis – 3 (2,1,u)
11-12. Artur Cyło – 3 (1,2,u)
13. Dawid Wawrzyniak – 2 (0,1,1)
14-15. Damian Dróżdż – 1 (0,d,1)
14-15. Dawid Krzyżanowski – 1 (0,w,1)
16. Damian Dąbrowski – 0 (0,d,u)

Bieg po biegu:
1. Łęgowik, Polis, Wieczorek, Dróżdż
2. D. Kaczmarek, Cyfer, Ł. Kaczmarek, Krzyżanowski
3. Przedpełski, Ajtner-Gollob, Madej, Dąbrowski
4. Rempała, Gała, Cyło, Wawrzyniak
5. Cyfer, Przedpełski, Wawrzyniak, Wieczorek
6. Madej, Cyło, Krzyżanowski (w/u), Łęgowik (w/u)
7. Gała, Ł. Kaczmarek, Ajtner-Gollob, Dróżdż (d4)
8. Rempała, D. Kaczmarek, Polis, Dąbrowski (d4)
9. Ajtner-Gollob, Wieczorek, Krzyżanowski, Rempała (w/u)
10. Cyfer, Łęgowik, Gała, Dąbrowski (u4)
11. Przedpełski, D. Kaczmarek, Dróżdż, Cyło (u3)
12. Madej, Ł. Kaczmarek, Wawrzyniak, Polis (u1)

Piotr Walkowiak