Nieudany początekBez punktów z Pomorza wracają nasi szczypiorniści. W meczu inauguracyjnym rozgrywki I ligi, Real Astromal Leszno przegrał w Gdańsku z tamtejszym SMS ZPRP 27:33.

Z pewnością nie tak miało wyglądać otwarcie nowego sezonu w wykonaniu leszczyńskich piłkarzy ręcznych, którzy odnotowali porażkę na niewygodnym terenie.

Pierwsze fragmenty to niezła postawa w defensywie obu drużyn. Z czasem, częściej do siatki trafiał rywal, a cuda w bramce wyczyniał bramkarz miejscowych. Po kwadransie, gospodarze prowadzili już 9:3, a chwilę później nawet 13:5. Zanosiło się na istny pogrom. W szeregach przyjezdnych brakowało przede wszystkim pomysłu i elementu zaskoczenia. Dopiero w końcówce pierwszej połowy, podopieczni Macieja Wieruckiego i Ryszarda Kmiecika, wykazali się lepszą skutecznością i zmniejszyli stratę do czterech bramek. Druga odsłona to gra rzut za rzut. Goście nie mogli znaleźć sposobu na to, aby złapać kontakt z gdańszczanami. Młodzież, dość nieoczekiwanie, kontrolowała spotkanie do ostatniej syreny i nie dała się zaskoczyć. W ostatecznym rozrachunku, nasz zespół uległ SMS ZPRP 27:33.

Bramki dla Realu Astromal zdobywali: Giernas 9, Leder i Łuczak po 4, Pochopień 3, Przekwas i Krystkowiak po 2 oraz Szkudelski, Wierucki i Bartłomiejczyk po 1.

Łukasz Kaczmarek