Nieudane wejście w sezon

Od porażki sezon rozpoczęli leszczyńscy piłkarze ręczni. Real Astromal przegrał na własnym parkiecie z Joynext Bór Oborniki Śląskie 23:29.

Wszystko rozpoczęło się od wymiany ciosów i gry bramka za bramkę. Pierwsze prowadzenie nasza drużyna objęła w 10 minucie, kiedy to kontrę wykończył Krzysztof Meissner. Wynik jednak cały czas był na styku. W 20 minucie na tablicy widniał remis po 10. Ostatecznie, minimalnie lepsi po pierwszej połowie byli goście, którzy schodzili na przerwę przy stanie 14:15.

Drugą odsłonę miejscowi rozpoczęli dobrze, bo w 33 minucie po golu Piotra Łuczaka odbili przodownictwo. Były to jak się okazało miłe złego początki, bo od 40 minuty gospodarze przestali trafiać do siatki. Bezradność podopiecznych Macieja Wieruckiego wykorzystał rywal i zbudował całkiem pokaźną przewagę. Na ostatni kwadrans Real Astromal poderwał się do walki i ruszył w pogoń. Mieli szansę złapać kontakt, ale tak się nie stało. Przyjezdni w sposób koncertowy rozegrali końcówkę i pewnie zwyciężyli w hali Trzynastka 29:23.

Bramki dla Realu Astromal zdobywali: Meissner 9, Łuczak, Napierkowski i Płaczek po 4 oraz Kowalczewski i Jaszkiewicz po 1.