Niemożliwe nie istnieje

Niesamowitą dramaturgię miał sobotni mecz w hali Trzynastka. Real Astromal Leszno przegrywał już dziesięcioma punktami. Mimo to zdołał ostatecznie pokonać Trójķe Nową Sól, odwracając losy tego spotkania w samej końcówce.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Macieja Wieruckiego była wręcz fatalna. Przyjezdni rozpoczęli bardzo mocno w ofensywie i jeszcze lepiej w defensywie. Leszczynianie nie mogli znaleźć sposobu na świetnie spisującą się obronę gości. Rozpoczęło się o stanu 2:5,  a potem z każdą minutą Trójka odjeżdżała miejscowym. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się przy stanie 8:14. Wydawało się, że Real Astromal nie znajdzie argumentów na świetnie dysponowanych rywali.

Po wznowieniu gospodarze nadal nie mogli złapać odpowiedniego rytmu. Brakowało też szczęścia. Podopieczni Alana Raczkowiaka najpierw otrzymali prezent w postaci rzutu karnego, a chwilę później leszczynianie popełnili błąd na linii pola bramkowego. Przewaga gości wzrosła o kolejne dwa gole, a po czterdziestu minutach wynik brzmiał 10:20. Wydawało się, że jest po meczu.

Metamorfoza nastąpiła około piętnaście minut przed końcem. W leszczyńskiej ekipie gołym okiem było widać zdecydowanie przyśpieszenie gry w ataku. Drużyna z Nowej Soli zaczęła się gubić i zupełnie zatraciła czujność, a każdy gol pogłębiał ich niefrasobliwość. Do tego doszło kilka bardzo udanych interwencji Jędrzeja Królikowskiego i przewaga gości drastycznie topniała.

Świetny okres gry zaliczyli Kacper Jaszkiewicz i Alex Rybarczyk. Pierwszy z nich doprowadził do stanu remisowego, a drugi na kilkanaście sekund przed końcem zadał decydujący cios, okupując zwycięskiego gola kontuzją. Ostatnią piłkę mieli goście, ale nie potrafili wrócić do gry. Ostatecznie Real Astromal Leszno pokonał Trójkę Nową Sól 28:27. Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Kacper Jaszkiewicz – 8, Alex Rybarczyk – 6, Piotr Łuczak – 5, Mateusz Płaczek – 3, Krzysztof Meissner i Kornel Szczepanek – po 2 oraz Mateusz Nowak i Jakub Wierucki – po 1.