Nie sprostali zadaniu

Wciąż nie mogą odblokować się leszczyńscy koszykarze. Jamalex Polonia 1912 Leszno przegrała kolejne spotkanie, tym razem na własnym terenie z Exact Systems Śląskiem Wrocław 56:70.

To nie był najlepszy występ w wykonaniu męskiej drużyny. Rywal obnażył wszystkie słabości Polonistów.

Już na samym starcie, wrocławianie narzucili swój styl gry, rzucając seryjnie do kosza. Miejscowi nie byli w stanie przeciwstawić się rozpędzonemu przeciwnikowi. Zaprezentowali się mizernie zarówno w defensywie, jak i ofensywie i przegrali pierwszą kwartę aż 10:26. Zgoła odmienne oblicze miała druga ćwiartka. Gospodarze wykazywali duże zaangażowanie i zmniejszyli straty do sześciu punktów. Trzecia partia rozpoczęła się od świetnie rozegranych i skutecznych ataków leszczynian. Po kilku minutach na tablicy widniał remis, a później na minimalne prowadzenie wyszedł Jamalex. Niestety, kolejne fragmenty to dominacja gości, którzy całkowicie odcięli dostęp do swojej strefy. W ostatniej części, mimo wielkich chęci, podopieczni Marka Lebiedzińskiego nie znaleźli recepty na dobrze dysponowaną tego dnia ekipę ze stolicy Dolnego Śląska i mecz zakończył się wynikiem 56:70.

Wyniki w kwartach: 10:26, 16:6, 10:18, 20:20

Punkty dla Jamaleksu Polonii 1912 Leszno zdobywali: Zubik 18, Krówczyński 11, Jankowiak 9, Malinowski 7, Łukomski 6, Urbaniak i Sobiech po 2, Sobkowiak 1.