Nie sprostali liderowi

W sobotnim meczu koszykarskiej I ligi Jamalex Polonia 1912 Leszno przegrała z liderem rozgrywek. W Łańcucie lepszy okazał się miejscowy Max Electro Sokół, który triumfował w stosunku 76:65.

Podopieczni Łukasza Grudniewskiego w starciu z Sokołem nie byli faworytami. Lider I ligi z dotychczas rozegranych dwunastu spotkań tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Pierwsza kwarta przebiegła po myśli leszczynian, którzy niespodziewanie wygrali wysoko, 24:13. W drugiej ćwiartce obraz gry uległ drastycznej zmianie.  Rozpędzona Polonia straciła cały swój impet w ataku, rzucając zaledwie 7 oczek. 27 punktów rzuconych przez miejscowych sprawiło, że to oni schodzili do szatni z kilkupunktowym prowadzeniem.

Po zmianie stron gospodarze powiększali przewagę i wysoko wygrali kolejną kwartę. W ostatniej odsłonie leszczynianie walczyli ambitnie, jednak nie byli w stanie odmienić losów tego meczu. Ostatecznie Max Electro Sokół Łańcut odniósł zasłużone zwycięstwo 76:65. Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Koelner – 22, Milczyński – 13, Kiwilsza – 9, Rostalski – 7, Stępień – 6, Sanny – 5 i Malona – 3.