Nie sprostali Elblągowi

W pierwszym spotkaniu ligowym w 2013 roku, piłkarze ręczni Realu Astromal Leszno ulegli na własnym parkiecie drużynie Meble Wójcik Elbląg 30:36.

Występujący od nowego roku pod nową nazwą Real Astromal Leszno, zanotował nieudany start w rundzie rewanżowej, wyraźnie przegrywając z Elblągiem. Ekipa przyjezdna od początku narzuciła bardzo mocne tempo, z którym nie mogli poradzić sobie leszczynianie. Podopieczni Ryszarda Kmiecika mieli spore problemy z powstrzymywaniem rozpędzonego przeciwnika. Bolączką miejscowych była również gra w ofensywie, bowiem w pierwszej odsłonie rzucili oni zaledwie dziesięć bramek, przy siedemnastu trafieniach gości. Nie mający nic do stracenia gospodarze ruszyli w pogoń za rywalem w drugiej połowie. Chociaż w pewnym momencie udało się zniwelować straty do czterech punktów, zespół z Warmii nie dał wydrzeć sobie zwycięstwa. Ostatecznie Elbląg okazał się lepszy od Leszna, triumfując 36:30.

Bramki dla Realu Astromal Leszno zdobywali: M. Wierucki i Przekwas po 8, Misiaczyk, Meissner i E. Szkudelski po 3, Giernas 2 oraz J. Wierucki, Łuczak i Krystkowiak po 1.

Następne spotkanie w Hali Trzynastka rozegrane zostanie wyjątkowo w najbliższą środę, 30 stycznia o godzinie 18:00. Do Leszna zawita ostatni w tabeli GSPR Gorzów Wielkopolski.

Łukasz Kaczmarek