Nie nawiązały walki

Dziewiątą porażkę mają na swoim koncie pierwszoligowe koszykarki X-Demon Tęczy Leszno. We wtorek podopieczne trenera Barańskiego przegrały w hali Trapez z Enea AZS Poznań 60:71.

Fatalna skuteczność – to charakteryzuje większość spotkań rozegranych w tym sezonie przez X-Demon Tęczę Leszno. Nie inaczej było we wtorek w hali Trapez. Już w pierwszej kwarcie poznanianki pokazały naszemu zespołowi, że do Leszna przyjechały po zwycięstwo. Inauguracyjna ćwiartka zakończyła się rezultatem 12:16. Najbardziej widowiskowa była druga odsłona. Mimo niezłego okresu gry miejscowych, ponownie wygrały koszykarki Enea AZS. Tym razem 25:24.

Po zmianie stron obraz tego meczu nie ulegl większej zmianie. I choć w trzeciej kwarcie leszczyńska ekipa odrobiła kilka oczek, to w czwartej przyjezdne były już bezapelacyjnie lepsze, stawiąjąc w tym meczu przysłowiową "kropkę nad i".  Wstydu nie było, ale zwycięstwa ponownie zabrakło. Podopieczne trenera Barańskiego przegrały z Enea AZS Poznań w stosunku 60:71.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Walentowska – 12, Dąbrowska – 11, Gadkowska i Wojdalska – po 9, Budeń i Hołtyn – po 8 i Giedrojć – 3.