Nie ma miejsca na pomyłkęPrzedłużyć swoje szanse na awans do III rundy play-off postarają się koszykarki Tęczy Leszno. Aby nie zakończyć sezonu już w niedzielę nasze zawodniczki muszą pokonać AZS Uniwersytet Gdański.

Sam awans do ćwierćfinału jest dla leszczynianek sukcesem. Podopieczne Jędrzeja Jankowiaka w poprzedniej rundzie wyeliminowały Chrobrego Basket Głuchołazy sprawiając tym samym miłą niespodziankę swoim kibicom .

W pierwszym pojedynku w Gdańsku poprzeczka powędrowała jednak znacznie wyżej. Z jednej strony tęczowe musiały mierzyć się z zespołem, który przez wielu ekspertów stawiany jest w roli faworyta do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Z drugiej natomiast Tęcza do stolicy województwa Pomorskiego wybrała się w bardzo okrojonym składzie. W zestawieniu naszego zespołu zabrakło m.in. Aleksandry Arczewskiej, Gabrieli Targosz oraz Julii Matuszewskiej, które w tym samym czasie walczyły o awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek. Grające w siódemkę przyjezdne przez trzy kwarty toczyły z miejscowymi akademiczkami wyrównaną walkę. Zmęczenie dało o sobie znać dopiero w ostatnich 10 minutach, przegranych przez zespół z Leszna 11:28.

Grające tym razem w szerszym składzie leszczynianki zrobią wszystko, aby doszło do trzeciego starcia w Gdańsku. Zadanie to na pewno stanie się łatwiejsze przy wsparciu kibiców, których w imieniu organizatorów zapraszamy do hali Trapez w najbliższą niedzielę o godzinie 14.


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMecz z podtekstem
Następny artykułWszystko albo nic