Nie ma już miejsca na błądFutsal Oborniki będzie kolejnym rywalem GI Malepszy Futsal Leszno w walce o ligowe punkty. Starcie z czwartą ekipą ligi zaplanowano na najbliższą sobotę.

W hali rywala lepsi byli podopieczni Tomasza Trznadla, którzy zwyciężyli 6:2. W futsalu historia jest jednak wyłącznie statystyką, więc w sobotę o trzy punkty z pewnością nie będzie łatwo. Futsal Oborniki to typowo futsalowa, świetnie poukładana taktycznie drużyna. Ostatnią porażkę doznała na początku lutego. W kolejnych spotkaniach zwyciężała pewnie, a na rozkładzie ma między innymi Heliosa Białystok, z którym nie tak dawno leszczynianie przegrali we własnej hali.

GI Malepszy Futsal Leszno po dwóch wyjazdowych triumfach z wymagającymi rywalami, w minioną niedzielę zaliczył fatalną wpadkę z niżej notowanym Malwee Łódź. Mimo tego wciąż jest liderem rozgrywek, choć margines błędu został już wyczerpany. Ten fakt z całą pewnością nie ułatwi zadania biało-czerwonym. Zawodnicy muszą zmierzyć się nie tylko z rywalami, ale również z ogromną presją, która towarzyszyć im będzie najprawdopodobniej do ostatniej kolejki.

Wydaje się, że kluczem do zwycięstwa gospodarzy będzie szybko zdobyta bramka otwarcia. Objęcie prowadzenia w pierwszych minutach sobotniego spotkania, zmusiłaby gości do bardziej otwartej gry. Taktyka, którą przyjął w minioną niedzielę zespół z Łodzi, a wcześniej kilka innych ekip okazuje się całkiem skuteczna. Murowanie własnej bramki i gra z kontry, to dla podopiecznych Tomasza Trznadla woda na młyn. Kluczem będzie zatem poprawa skuteczności w poczynaniach ofensywnych. Dodajmy, iż początek sobotniego starcia w hali Trapez zaplanowano na godzinę 19:30.