Nie dali rady Syrenie

SONY DSC

Przygotowujący się do sezonu 2017/18 piłkarze Polonii 1912, przegrali drugi sparing z rzędu. Tym razem leszczynianie ulegli na własnym boisku Syrenie Zbąszynek 1:2.

Choć nasza drużyna przystąpiła do sobotniego test-meczu niemalże w komplecie, to podobnie jak w środę, musiała uznać wyższość rywala. IV-ligowiec z grupy lubuskiej od samego początku prezentował się lepiej na tle gospodarzy. W pierwszej połowie stworzył sobie więcej sytuacji, jednak nie miał szczęścia. Po jednej z akcji, kiedy piłka zatrzepotała w siatce, sędzia dopatrzył się spalonego. Poloniści okazji mieli niewiele, przez co do przerwy mieliśmy remis 0:0.

Drugą odsłonę w świetnym stylu rozpoczęli goście, którzy potrzebowali zaledwie kilku minut, by wyjść na prowadzenie. Chwilę potem, po stracie piłki w środku pola, Syrena przeprowadziła skuteczną kontrę i podwyższyła rezultat na 2:0. Miejscowi zdołali szybko odpowiedzieć trafieniem autorstwa Pawła Stachowiaka. Niestety, następne fragmenty nie przyniosły zmian i biało-czerwoni ponieśli porażkę 1:2.

Wynik tego spotkania był sprawą drugorzędną. Mimo to, dyspozycja w jakiej znajduje się nowo budowany leszczyński zespół, chcący powalczyć o awans do III ligi, może budzić pewien niepokój. Ostatni sprawdzian Polonię czeka w sobotę, 29 lipca. Wtedy to, podopieczni Jędrzeja Kędziory zmierzą się u siebie ze Spartą Oborniki. Będzie to próba generalna przed startem rozgrywek ligowych.