Nicki Pedersen wygrał I rundę SEC



Ze świetnej strony w niedzielnym, inauguracyjnym turnieju Speedway European Championship, który odbył się w Gustrow pokazał się Nicki Pedersen. Duńczyk zajął drugie miejsce w rundzie zasadniczej oraz wygrał w decydującym o końcowej kolejności wyścigu finałowym.

Klasyfikacja 1. rundy Finału IME:
1. Nicki Pedersen (2,2,3,3,1,3) 14

2. Peter Kildemand (0,3,3,0,3,2) 11
3. Janusz Kołodziej (3,3,2,2,3,1) 14
4. Tomasz Gollob (3,1,1,1,3,0) 9
5. Emil Sajfutdinow (1,3,2,3,2) 11
6. Andreas Jonsson (1,1,1,3,3) 9
7. Adrian Miedziński (3,2,2,2,W) 9
8. Maksim Bogdanow (2,1,3,1,1) 8
9. Andrzej Lebiediew (2,2,2,1,0) 7
10. Martin Vaculik (1,1,1,2,2) 7
11. Kenni Larsen (1,0,0,3,2) 6
12. Martin Smolinski (0,3,0,0,2) 5
13. Jonas Davidsson (3,0,0,2,0) 5
14. Christian Hefenbrock (0,0,3,D,1) 4
15. Patryk Dudek (2,0,1,0,1) 4
16. Jurica Pavlic (T,2,0,1,0) 3
17. K. Huckenbeck (0) 0

Bieg po biegu:
1. T. Gollob, M. Bogdanow, M. Vaculik, Ch. Hefenbrock
2. J. Kołodziej, P. Dudek, K. Larsen, P. Kildemand
3. J. Davidsson, N. Pedersen, E. Sajfutdinow, M. Smolinski
4. A. Miedziński, A. Lebiediew, A. Jonsson, K. Huckenbeck (J. Pavlic – T)
5. M. Smolinski, A. Miedziński, M. Vaculik, K. Larsen
6. J. Kołodziej, A. Lebiediew, M. Bogdanow, J. Davidsson
7. P. Kildemand, N. Pedersen, A. Jonsson, Ch. Hefenbrock
8. E. Sajfutdinow, J. Pavlic, T. Gollob, P. Dudek
9. N. Pedersen, J. Kołodziej, M. Vaculik, J. Pavlic
10. M. Bogdanow, E. Sajfutdinow, A. Jonsson, K. Larsen
11. Ch. Hefenbrock, A. Lebiediew, P. Dudek, M. Smolinski
12. P. Kildemand, A. Miedziński, T. Gollob, J. Davidsson
13. E. Sajfutdinow, M. Vaculik, A. Lebiediew, P. Kildemand
14. N. Pedersen, A. Miedziński, M. Bogdanow, P. Dudek
15. K. Larsen, J. Davidsson, J. Pavlic, Ch. Hefenbrock (D)
16. A. Jonsson, J. Kołodziej, T. Gollob, M. Smolinski
17. A. Jonsson, M. Vaculik, P. Dudek, J. Davidsson
18. P. Kildemand, M. Smolinski, M. Bogdanow, J. Pavlic
19. J. Kołodziej, E. Sajfutdinow, Ch. Hefenbrock, A. Miedziński (W)
20. T. Gollob, K. Larsen, N. Pedersen, A. Lebiediew

21. Bieg barażowy: T. Gollob, P. Kildemand, E. Sajfutdinow, A. Jonsson

22. Finał: N. Pedersen, P. Kildemand, J. Kołodziej, T. Gollob

Klasyfikacja po I rundzie SEC:
1. Nicki Pedersen 14

2. Janusz Kołodziej 14
3. Peter Kildemand 11
4. Emil Sajfutdinow 11
5. Tomasz Gollob 9
6. Andreas Jonsson 9
7. Adrian Miedziński 9
8. Maksim Bogdanow 8
9. Andrzej Lebiediew 7
10. Martin Vaculik 7
11. Kenni Larsen 6
12. Martin Smolinski 5
13. Jonas Davidsson 5
14. Christian Hefenbrock 4
15. Patryk Dudek 4
16. Jurica Pavlic 3

Piotr Walkowiak