Nasz reprezentant w peletonieJuż w najbliższą sobotę X Leszczyński Maraton Rowerowy organizowany przez Bikefun Leszno. Podczas wyścigu odbędą się także II Mistrzostwa Polski Dziennikarzy, w których wystąpi reprezentant naszej redakcji.

Do X Leszczyńskiego MaratonuRowerowego zgłosiło się około tysiąca kolarzy-amatorów z całego kraju. Rywalizacja odbędzie się na dwóch dystansach: 30 i 90 km. Start sobotniego wyścigu będzie miał miejsce o godzinie 10:00 przy leszczyńskim lotnisku.

W ramach Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego, już po raz drugi odbędą się Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Tytułu sprzed roku będzie bronił Andrzej Gucwa z portalu naszosie.pl. Innym faworytem będzie Dariusz Baranowski – obecnie komentator stacji Eurosport, a niegdyś kilkukrotny zwycięzca Tour de Pologne.  

W rywalizacji weźmie udział Daniel Nowak, który reprezentował będzie barwy portalu LeszczynskiSport.pl. – Na rowerze szosowym jeżdżę dopiero od około półtora roku. Trenuje sam, więc udział w wyścigu będzie dla mnie sporym wyzwaniem – mówi. Wyzwaniem będzie też z pewnością dystans 90 kilometrów. – Problemem nie jest pokonanie takiego dystansu. Chodzi o to, aby przejechać go w dobrym tempie – podkreśla Daniel Nowak.

Jaki cel stawia przed sobą nasz reprezentant? – Nie mam pojęcia jak wypadnę. Nigdy nie uczestniczyłem w takim wyścigu. Od miesiąca intensywnie trenuję, dam z siebie wszystko, a to które miejsce zajmę jest mniej istotne – zdradza. Nasz zawodnik nie ma przygotowanej specjalnej taktyki na sobotnią rywalizację. – Tak jak wspomniałem trenuję sam, więc pewnie skupię się na własnej jeździe. Ponieważ nie jeździłem w dużej grupie, tuż po starcie będzie potrzebna spora koncentracja i ostrożność. Później będę starał się dopasować do aktualnej sytuacji na trasie – podkreśla Daniel Nowak. Naszemu kolarzowi życzymy powodzenia, dobrych wyników, ale przede wszystkim bezkolizyjnej jazdy.