Naskręt i Zając o meczu z Toruniem

Od zwycięstwa tegoroczne rozgrywki speedrowerowej Ekstraligi rozpoczął Szawer Leszno. Nasza drużyna pokonała u siebie TSŻ Toruń. Liderami wśród gospodarzy byli Kamil Naskręt i Arkadiusz Zając.

Kamil Naskręt: Niedzielny mecz, jak najbardziej możemy zaliczyć do udanych. Daliśmy z siebie 110%, dlatego wyszliśmy z tego pojedynku zwycięsko. W końcu naszym atutem okazał się tor, który po przebudowie sprawił rywalom wiele problemów i atmosfera panująca w zespole. Do każdego biegu podchodziliśmy maksymalnie skoncentrowani. Miejmy nadzieję, że cały sezon będzie właśnie tak wyglądał i wrócimy na podium Drużynowych Mistrzostw Polski. Dla mnie osobiście każde zawody do końca lipca są elementem przygotowań do Mistrzostw Świata.
 
Arkadiusz Zając: Mecz od pierwszych wyścigów układał się po naszej myśli. Później, staraliśmy się kontrolować wynik. Zmiana geometrii toru może pomóc nam w zdobyciu medalu oraz w podniesieniu atrakcyjności zawodów. Jest więcej walki i mijanek. Poprzedni sezon wiele nas nauczył. Szawer to młoda drużyna, która przez cały czas zbiera doświadczenie. Wierzę, że zaowocuje to w przyszłości.

Łukasz Kaczmarek