Nasi zdeklasowali rywali



Na torach w Krośnie i Gdańsku odbyły się półfinały krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W Krośnie wygrał Piotr Pawlicki, którzy wyprzedził swojego starszego brata. W Gdańsku natomiast najlepszy był Tobiasz Musielak.

W finale, który odbędzie się 11 kwietnia na torze w Tarnowie zabraknie jedynie Kamila Adamczewskiego, który mimo, że był awizowany nie wystartował. 

Wyniki półfinału w Krośnie:
1. Piotr Pawlicki jr (Unia Leszno) – (2,3,3,3,3) 14
2. Przemysław Pawlicki (Unia Leszno) – (3,3,T,3,3) 12
3. Oskar Fajfer (Lechma Start Gniezno) – (3,2,1,3,2) 11
4. Jakub Jamróg (Azoty Tauron Tarnów) – (2,2,2,2,3) 11
5. Adam Strzelec (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – (2,3,2,2,2) 11
6. Patryk Malitowski (Betard Sparta Wrocław) – (3,3,3,0,1) 10
7. Artur Czaja (Włókniarz Częstochowa) – (3,2,3,2,0) 10
8. Kacper Gomólski (Azoty Tauron Tarnów) – (1,1,3,1,3) 9
——————————————————————
9. Maciej Fajfer (Lechma Start Gniezno) – (0,1,2,3,2) 8 – rezerwowy
——————————————————————
10. Paweł Parys (Stal Gorzów) – (2,0,2,2,1) 7
11. Łukasz Kret (PGE Marma Rzeszów) – (1,1,1,1) 4
12. Mateusz Domański (ROW Rybnik Sp. z o.o.) – (1,1,0,0,2) 4
13. Łukasz Lesiak (Azoty Tauron Tarnów) – (1,0,1,1,0) 3
14. Kacper Rogowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – (1,2,U,T,W) 3
15. Arkadiusz Madej (Azoty Tauron Tarnów) – (0,0,0,1,1) 2
16. Patryk Braun (KSM Krosno) – (0,W,0,0,0) 0
17. Rafał Malczewski (Włókniarz Częstochowa) – (U) 0

Wyniki półfinału w Gdańsku:
1. Tobiasz Musielak (Unia Leszno) 13 (2,3,2,3,3)
2. Mikołaj Curyło (Polonia Bydgoszcz) 11 (3,T,3,3,2)
3. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) 11 (3,3,1,3,1)
4. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) 10 (2,3,3,2,W)
5. Kamil Pulczyński (Unibax Toruń) 10 (1,2,3,1,3)
6. Łukasz Sówka (PGE Marma Rzeszów) 10 (3,1,2,3,1)
7. Marcel Szymko (Lotos Wybrzeże Gdańsk) 9 (2,2,1,1,3)
8. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) 9 (1,2,2,2,2)
———————————————————
9. Damian Adamczak (Orzeł Łódź) 8 (D,2,1,2,3) – rezerwowy
———————————————————
10. Damian Michalski (PGE Marma Rzeszów) 7 (2,3,2,0,0)
11. Emil Pulczyński (Unibax Toruń) 6 (W,1,3,0,2)
12. Krystian Pieszczek (Lotos Wybrzeże Gdańsk) 5 (3,1,1,T,0)
13. Marcin Wawrzyniak (Orzeł Łódź) 5 (1,1,0,1,2)
14. Marcin Bubel (Włókniarz Częstochowa) 3 (0,0,0,2,1)
15. Wojciech Lisiecki (Lechma Start Gniezno) 2 (1,0,0,0,1)
16. Oskar Ajtner-Gollob (BTS Bydgoszcz) 1 (W,0,0,1,0)