Nasi za podium

W miniony weekend w Wałbrzychu rozegrany został Final Four Pucharu Polski Intermarche Basket Cup. Jedną z drużyn walczących o medal była Jamalex Polonia 1912 Leszno.

Podopieczni Marka Lebiedzińskiego w półfinale zmierzyli się z SKK Siedlce. Mecz był bardzo wyrównany. Zespoły stoczyły prawdziwą wymianę ciosów. Raz na minimalnym prowadzeniu byli leszczynianie, a raz rywale. Ostatecznie jednak, rzutem na taśmę lepsza okazała się ekipa przeciwna, która wygrała dwoma punktami, 62:60.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – SKK Siedlce 62:60
(21:22, 12:11, 16:14, 11:15)

W meczu o trzecie miejsce Polonistom przyszło mierzyć się z Rosą Radom. Pierwsza kwarta napawała optymizmem, bowiem zakończyła się remisem. Im dalej w las, tym było gorzej. Do przerwy, radomianie mieli przewagę czterech punktów. W drugiej odsłonie, powiększyli ją, grając świetnie szczególnie w trzeciej ćwiartce. Leszno przegrało bitwę o brąz 47:60.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Rosa Radom 47:60
(14:14, 13:9, 25:10, 8:14)

W finale, gospodarze Górnik Trans.eu Mazbud Wałbrzych pokonali SKK Siedlce 91:62 i sięgnęli po trofeum. Warto dodać, że w pierwszej piątce najlepszych zawodników turnieju znalazł się Jacek Łukomski.