Nasi w Szwecji



We wtorek rozgerana została 3 kolejka szwedzkiej Elitserien. Wystartowało w niej dwóch zawodników leszczyńskiej Unii – Nicki Pedersen i Piotr Pawlicki.

Najlepszym zawodnikiem Piratów był Piotr Pawlicki, który zakończył spotkanie z 9 punktami. Jego drużyna, po zaciętym boju, przegrała jednak na wyjeździe z Indianerną Kumla 42:48.

Indianerna Kumla: 48
1. A. Lindbaeck (3,1*,3,3,1) 11+1
2. S. Nicholls (2*,1,0,2,0) 5+1
3. P. Protasiewicz (3,3,1*,2,3) 12+1
4. F. Lindgren – zastępstwo zawodnika
5. N. K. Iversen (1,2,3,2,2*) 10+1
6. J. Andersson (D,0,0,0) 0
7. R. Schlein (3,1,2*,0,2*,2) 10+2

Piraterna Motala: 42
1. Pi. Pawlicki (1,1,2,3,2) 9

2. B. Pedersen (0,0,1*,3) 4+1
3. G. Hancock (2,3,1,0) 6
4. J. Davidsson (0,3,0,1) 4
5. Ch. Holder (2*,3,1,1,0) 7+1
6. V. Palovaara (1,2*,0,1) 4+1
7. F. Engman (2,3,0,3) 8

Bieg po biegu:
1. A. Lindbaeck, S. Nicholls, Pi. Pawlicki, B. Pedersen 5:1 (5:1)
2. R. Schlein, F. Engman, V. Palovaara, J. Andersson (D) 3:3 (8:4)
3. P. Protasiewicz, G. Hancock, S. Nicholls, J. Davidsson 4:2 (12:6)
4. F. Engman, Ch. Holder, N. K. Iversen, J. Andersson 1:5 (13:11)
5. J. Davidsson, V. Palovaara, R. Schlein, S. Nicholls 1:5 (14:16)
6. P. Protasiewicz, R. Schlein, Pi. Pawlicki, B. Pedersen 5:1 (19:17)
7. G. Hancock, S. Nicholls, A. Lindbaeck, J. Davidsson 3:3 (22:20)
8. Ch. Holder, N. K. Iversen, P. Protasiewicz, F. Engman 3:3 (25:23)
9. N. K. Iversen, Pi. Pawlicki, B. Pedersen, R. Schlein 3:3 (28:26)
10. A. Lindbaeck, R. Schlein, Ch. Holder, V. Palovaara 5:1 (33:27)
11. F. Engman, R. Schlein, V. Palovaara, J. Andersson 2:4 (35:31)
12. B. Pedersen, N. K. Iversen, G. Hancock, J. Andersson 2:4 (37:35)
13. Pi. Pawlicki, P. Protasiewicz, J. Davidsson, S. Nicholls 2:4 (39:39)
14. A. Lindbaeck, N. K. Iversen, Ch. Holder, G. Hancock 5:1 (44:40)
15. P. Protasiewicz, Pi. Pawlicki, A. Lindbaeck, Ch. Holder 4:2 (48:42)

Bęzbłędnie spisał się Nicki Pedersen, który wywalczył czysty komplet punktów, prowadząc tym samym Dackarnę Malilla do zwycięstwa nad Lejonen Gislaved 46:44.

Lejonen Gislaved: 44
1. Rafał Okoniewski (2*,1,3,1,1*) 8+2
2. Kacper Gomólski (3,0,0) 3
3. Peter Kildemand (2,3,3,2,2) 12
4. Oliver Berntzon (1*,1,0,0) 2+1
5. Krzysztof Kasprzak (3,1*,2,0) 6+1
6. Linus Sundstrom (3,1,2,3,0) 9
7. Pontus Aspgren (0,2,1,1) 4

Dackarna Malilla: 46
1. Michael Jepsen Jensen (1,0,0) 1
2. Jason Doyle (0,2,3,1) 6
3. Nicki Pedersen (3,3,3,3,3) 15
4. Joonas Kylmaekorpi (0,1,2*,3,0) 6+1
5. Krzysztof Buczkowski (2,2,W,2*) 6+1
6. Mikael Max (1*,3,1*,2,2,1) 10+2
7. Robin Aspegren (2,0,0) 2

Bieg po biegu:
1. K. Gomólski, R. Okoniewski, M. J. Jensen, J. Doyle 5:1 (5:1)
2. L. Sundstrom, R. Aspegren, M. Max, P. Aspgren 3:3 (8:4)
3. N. Pedersen, P. Kildemand, O. Berntzon, J. Kylmaekorpi 3:3 (11:7)
4. K. Kasprzak, K. Buczkowski, L. Sundstrom, R. Aspegren 4:2 (15:9)
5. M. Max, P. Aspgren, J. Kylmaekorpi, K. Gomólski 2:4 (17:13)
6. P. Kildemand, J. Doyle, O. Berntzon, M. J. Jensen 4:2 (21:15)
7. N. Pedersen, J. Kylmaekorpi, R. Okoniewski, K. Gomólski 1:5 (22:20)
8. P. Kildemand, K. Buczkowski, M. Max, O. Berntzon 3:3 (25:23)
9. J. Doyle, L. Sundstrom, K. Kasprzak, M. J. Jensen 3:3 (28:26)
10. R. Okoniewski, M. Max, P. Aspgren, K. Buczkowski (W) 4:2 (32:28)
11. L. Sundstrom, M. Max, P. Aspgren, R. Aspegren 4:2 (36:30)
12. N. Pedersen, K. Kasprzak, J. Doyle, O. Berntzon 2:4 (38:34)
13. J. Kylmaekorpi, P. Kildemand, M. Max, L. Sundstrom 2:4 (40:38)
14. N. Pedersen, K. Buczkowski, R. Okoniewski, K. Kasprzak 1:5 (41:43)
15. N. Pedersen, P. Kildemand, R. Okoniewski, J. Kylmaekorpi 3:3 (44:46)

Dominika Janas