Nasi w Szwecji



We wtorek rozegrano kolejne cztery spotkania żużlowej Elitserien. W barwach szwedzkich drużyn nie zabrakło reprezentantów leszczyńskiej Unii.

Najlepiej z leszczynian wypadł Jarosław Hampel, zdobywca 11 punktów. Jego drużyna pokonała na własnym torze Indianernę Kumla 49:41. Nieźle spisali się Przemysław i Piotr Pawlicki – kolejno 10 i 9 oczek. Bracia byli najskuteczniejszymi obok Grega Hancocka zawodnikami Piraterny, która wygrała swoje spotkanie 46:44. Dwa punkty do ligowej tabeli zapisze również zespół Juricy Pavlica. Chorwat meczu do udanych jednak nie zaliczy, zdobył bowiem tylko 2 punkty.

VMS Elit Vetlanda: 49
1. Emil Sajfutdinow (1*,1*,2,3,2*) 9+3
2. Thomas H. Jonasson (2,1,2,1*) 6+1
3. Jarosław Hampel (d,3,3,2,3) 11
4. Martin Vaculik (2,0,2*,0) 4+1
5. Jason Crump (0,2*,1,0) 3+1
6. Leon Madsen (3,3,3,3,3) 15
7. Henrik Lindqvist (0,-,0,1) 1

Indianerna Kumla: 41
1. Kenneth Bjerre (3,2,1,d) 6
2. Rune Holta (0,1*,0,-) 1+1
3. Piotr Protasiewicz (3,3,1,3,1*,1) 12+1
4. Niels Kristian Iversen (1,2,0,3) 6
5. Antonio Lindbaeck (2,0,3,2*,2,0) 9+1
6. Mathias Thoernblom (1*,0,-,d) 1+1
7. Hans Andersen (2,1*,1,2) 6+1

Bieg po biegu: 
1. K. Bjerre, T. Jonasson, E. Sajfutdinow, R. Holta 3:3 (3:3)
2. L. Madsen, H. Andersen, M. Thoernblom, H. Lindqvist 3:3 (6:6)
3. P. Protasiewicz, M. Vaculik, N.K. Iversen, J. Hampel (D) 2:4 (8:10)
4. L. Madsen, A. Lindbaeck, H. Andersen, J. Crump 3:3 (11:13)
5. L. Madsen, N.K. Iversen, T. Jonasson, M. Thoernblom 4:2 (15:15)
6. J. Hampel, K. Bjerre, R. Holta, M. Vaculik 3:3 (18:18)
7. P. Protasiewicz, T. Jonasson, E. Sajfutdinow, N.K. Iversen 3:3 (21:21)
8. J. Hampel, M. Vaculik, H. Andersen, A. Lindbaeck 5:1 (26:22)
9. L. Madsen, J. Crump, K. Bjerre, R. Holta 5:1 (31:23)
10. A. Lindbaeck, E. Sajfutdinow, P. Protasiewicz, H. Lindqvist 2:4 (33:27)
11. L. Madsen, H. Andersen, H. Lindqvist, M. Thoernblom (D) 4:2 (37:29)
12. P. Protasiewicz, A. Lindbaeck, J. Crump, M. Vaculik 1:5 (38:34)
13. N.K. Iversen, J. Hampel, T. Jonasson, K. Bjerre (D) 3:3 (41:37)
14. E. Sajfutdinow, A. Lindbaeck, P. Protasiewicz, J. Crump 3:3 (44:40)
15. J. Hampel, E. Sajfutdinow, P. Protasiewicz, A. Lindbaeck 5:1 (49:41)

 

Vargarna Norrköping: 43
1. L. Richardson (2*,1,1,2*,1) 7+2
2. K. Nilsson (3,0,0) 3
3. P. Karlsson (2,3,3,3,2*) 13+1
4. Mi. Szczepaniak (0,0) 0
5. N. Pedersen (2,3,2*,3,3,0) 13+1
6. A. Mlegren (0,0,0,1) 1
7. D. Iwanow (3,2,1,0,0) 6

Västervik Speedway: 47
1. D. Watt (1,2,2,1) 6
2. J. Pavlic (0,1*,1,W) 2+1
3. Ch. Harris (3,2*,1,1,3) 10+1
4. D. King (1,3,3,0) 7
5. P. Ljung (3,2,3,0,2*) 10+1
6. M. Max (1*,1,2*,2*) 6+3
7. P. Aspegren (2,1,0,3) 6

Bieg po biegu:
1. K. Nilsson, L. Richardson, D. Watt, J. Pavlic 5:1 (5:1)
2. D. Iwanow, P. Aspegren, M. Max, A. Mlegren 3:3 (8:4)
3. Ch. Harris, P. Karlsson, D. King, Mi. Szczepaniak 2:4 (10:8)
4. P. Ljung, N. Pedersen, P. Aspegren, A. Mlegren 2:4 (12:12)
5. D. King, D. Iwanow, M. Max, K. Nilsson 2:4 (14:16)
6. P. Karlsson, D. Watt, J. Pavlic, Mi. Szczepaniak 3:3 (17:19)
7. D. King, Ch. Harris, L. Richardson, K. Nilsson 1:5 (18:24)
8. P. Karlsson, P. Ljung, D. Iwanow, P. Aspegren 4:2 (22:26)
9. N. Pedersen, D. Watt, J. Pavlic, A. Mlegren 3:3 (25:29)
10. P. Ljung, M. Max, L. Richardson, D. Iwanow 1:5 (26:34)
11. P. Aspegren, M. Max, A. Mlegren , D. Iwanow 1:5 (27:39)
12. P. Karlsson, N. Pedersen, Ch. Harris, J. Pavlic (W) 5:1 (32:40)
13. N. Pedersen, P. Karlsson, D. Watt, D. King 5:1 (37:41)
14. N. Pedersen, L. Richardson, Ch. Harris, P. Ljung 5:1 (42:42)
15. Ch. Harris, P. Ljung, L. Richardson, N. Pedersen 1:5 (43:47)

 

Valsarna Hagfors: 44
1. G. Łaguta (1*,3,1,2*,2) 9+2
2. A. Łaguta (2,0,0) 2
3. K. Kasprzak (2*,0,1,1*) 4+2
4. T. Gapiński (3,1,3,0) 7
5. D. Nermark (1*,3,3,3,1*) 11+2
6. K. Buczkowski (3,2,1,0,3,2) 11
7. V. Palovaara (0,0,0) 0 

Piraterna Motala: 46
1. Prz. Pawlicki (3,3,1*,3,0) 10+1
2. M. Janowski (D,2*,2,1*) 5+2
3. Ch. Holder (1,2,2,1) 6
4. L. Sundstroem (0,2*,1*,0) 3+2
5. G. Hancock (3,2,3,0,3) 11
6. Pi. Pawlicki (2,3,2*,2) 9+1
7. A. Rosen (1*,0,0,1*) 2+2 

Bieg po biegu:
1. Prz. Pawlicki, A. Łaguta, G. Łaguta, M. Janowski (D) 3:3 (3:3)
2. K. Buczkowski , Pi. Pawlicki , A. Rosen, V. Palovaara 3:3 (6:6)
3. T. Gapiński , K. Kasprzak , Ch. Holder, L. Sundstroem 5:1 (11:7)
4. G. Hancock, K. Buczkowski , D. Nermark, A. Rosen 3:3 (14:10)
5. Pi. Pawlicki , L. Sundstroem , K. Buczkowski , A. Łaguta 1:5 (15:15)
6. Prz. Pawlicki, M. Janowski , T. Gapiński , K. Kasprzak 1:5 (16:20)
7. G. Łaguta, Ch. Holder, L. Sundstroem , A. Łaguta 3:3 (19:23)
8. T. Gapiński , G. Hancock, K. Kasprzak , A. Rosen 4:2 (23:25)
9. D. Nermark, M. Janowski , Prz. Pawlicki, K. Buczkowski 3:3 (26:28)
10. G. Hancock, Pi. Pawlicki , G. Łaguta, V. Palovaara 1:5 (27:33)
11. K. Buczkowski , Pi. Pawlicki , A. Rosen, V. Palovaara 3:3 (30:36)
12. D. Nermark, Ch. Holder, M. Janowski , T. Gapiński 3:3 (33:39)
13. Prz. Pawlicki, K. Buczkowski , K. Kasprzak , L. Sundstroem 3:3 (36:42)
14. D. Nermark, G. Łaguta, Ch. Holder, G. Hancock 5:1 (41:43)
15. G. Hancock, G. Łaguta, D. Nermark, Prz. Pawlicki 3:3 (44:46)