Nasi tuż za podium w GostyniuW niedzielę na terenie Ośrodka Spotu i Rekreacji w Gostyniu rozegrano II Turniej o Puchar Starosty Gostyńskiego w petanque. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba 44 dwuosobowych drużyn, również z Leszna.

Po trwającym ponad siedem godzin turnieju pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Łodzi o nazwie Ale Pech, w której grali Andrzej Żebrowski i Piotr Mycielski. Kolejne miejsca zdobyły drużyny ze Śremu – zespół MJM w składzie Monika Małaszczuk, Janusz Małaszczuk i Red Boule reprezentowana przez Dariusza Kaczmarka i Janusza Sztylera.

Bardzo dobrze spisały się drużyny z leszczyńskiego Klubu Petanque Leszczynko. Francuski duet Bretania Jean Cloude Salou, Francis Inosan zajął czwarte miejsce, a drużyna Szadoków – Krystyna Żyska, Ryszard Żyski szóste. 
 

Na zwycięzców czekały puchary oraz pamiątkowe statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gostyniu. Na zakończenie turnieju, w wśród wszystkich uczestników zawodów, rozlosowano liczne nagrody rzeczowe ufundowane przez tegorocznych sponsorów imprezy. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców z Gostynia i już teraz zapowiedziano potrzebę kontynuacji zawodów w przeszłym roku. 
 
Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Gostyniu oraz Klub Petanque Leszczynko.