Nasi startowali zagranicą



Dziś rozgrywki zainaugurowała szwedzka Elitserien. Ze zmiennym szczęściem startowali zawodnicy Unii Leszno. Najlepiej wypadł Piotr Pawlicki, który dla swojego zespołu zdobył 9 punktów.

Obok Piotrka ekipę Piraterny reprezentował jego starszy brat. Przemysław Pawlicki meczu z Dacarną Mallila do udanych jednak nie zaliczy. Leszczyninani zdobył bowiem zaledwie 3 oczka. Piraterna inauguracyjne spotkanie przegrała 41:49.

Porażkę odniosła również Ekipa Juricy Pavlica. Lepsza od Vasterik okazała się Valsarna, która wygrała w stosunku 50:40. Chorwat zdobył w tym spotkaniu 7 oczek. Również 7 punktów, ale w niemieckiej Bundeslidze zdobył Tobiasz Musielak. Jego MC Nordstern Straslund wygrało wyjazdowe spotkanie z MSC Brokstedt 48:39. 

Szczegółowe wyniki poszególnych spotkań prezentujemy Państwu poniżej.

Piraterna Motala: 41
1. G. Hancock (D,2,3,W,0) 5
2. L. Sundstroem (1,2,1*,1) 5+1
3. Prz. Pawlicki (1,0,2) 3
4. M. Janowski (3,2,0,1) 6
5. Ch. Holder (1*,3,1*,0,2,3) 10+2
6. A. Rosen (0,2,1) 3
7. Pi. Pawlicki (3,2,W,1,3) 9

Dackarna Malilla: 49
1. A. Jonsson (2*,3,3,1,0) 9+1
2. J. Davidsson (3,1,0,3) 7
3. D. Ward (2,3,2*,3,2) 12+1
4. M. J. Jensen (0,1,0) 1
5. F. Lindgren (0,2,2,1) 5
6. J. Larsson (1*,0,0) 1+1
7. P. Dudek (2,3,3,1*,2,3) 14+1

Bieg po biegu:
1. J. Davidsson, A. Jonsson, L. Sundstroem, G. Hancock (D) 1:5 (1:5)
2. Pi. Pawlicki, P. Dudek, J. Larsson, A. Rosen 3:3 (4:8)
3. M. Janowski, D. Ward, Prz. Pawlicki, M. J. Jensen 4:2 (8:10)
4. P. Dudek, Pi. Pawlicki, Ch. Holder, F. Lindgren 3:3 (11:13)
5. P. Dudek, L. Sundstroem, M. J. Jensen, Pi. Pawlicki (W) 2:4 (13:17)
6. A. Jonsson, M. Janowski, J. Davidsson, Prz. Pawlicki 2:4 (15:21)
7. D. Ward, G. Hancock, L. Sundstroem, M. J. Jensen 3:3 (18:24)
8. Ch. Holder, F. Lindgren, P. Dudek, M. Janowski 3:3 (21:27)
9. A. Jonsson, A. Rosen, Ch. Holder, J. Davidsson 3:3 (24:30)
10. G. Hancock, F. Lindgren, Pi. Pawlicki, J. Larsson 4:2 (28:32)
11. Pi. Pawlicki, P. Dudek, A. Rosen, J. Larsson 4:2 (32:34)
12. J. Davidsson, D. Ward, M. Janowski, Ch. Holder 1:5 (33:39)
13. P. Dudek, Prz. Pawlicki, A. Jonsson, G. Hancock 2:4 (35:43)
14. D. Ward, Ch. Holder, F. Lindgren, G. Hancock 2:4 (37:47)
15. Ch. Holder, D. Ward, L. Sundstroem, A. Jonsson 4:2 (41:49)

Västervik Speedway: 40
1. D. Watt (3,2,0,0) 5
2. P. Ljung (2*,2,0,1*) 5+2
3. Ch. Harris (3,2,1*,2,2) 10+1
4. D. King (1,0,2,0) 3
5. J. Pavlic (3,1,1,2,0) 7
6. M. Max (2,1,0,3) 6
7. P. Aspegren (1*,W,1,2*) 4+2

Valsarna Hagfors: 50
1. G. Łaguta (1,3,2*,3,3) 12+1
2. A. Łaguta (0,1,3,3,1) 8
3. K. Kasprzak (2,1,2*,1*) 6+2
4. T. Gapiński (0,1,3,0) 4
5. D. Nermark (0,0,3,3) 6
6. V. Palovaara (0,2*,1) 3+1
7. K. Buczkowski (3,2,3,3,W) 11

Bieg po biegu:
1. D. Watt, P. Ljung, G. Łaguta, A. Łaguta 5:1 (5:1)
2. K. Buczkowski, M. Max, P. Aspegren, V. Palovaara 3:3 (8:4)
3. Ch. Harris, K. Kasprzak, D. King, T. Gapiński 4:2 (12:6)
4. J. Pavlic, K. Buczkowski, M. Max, D. Nermark 4:2 (16:8)
5. K. Buczkowski, P. Ljung, T. Gapiński, P. Aspegren (W) 2:4 (18:12)
6. G. Łaguta, Ch. Harris, A. Łaguta, D. King 2:4 (20:16)
7. T. Gapiński, D. Watt, K. Kasprzak, P. Ljung 2:4 (22:20)
8. K. Buczkowski, D. King, Ch. Harris, D. Nermark 3:3 (25:23)
9. A. Łaguta, G. Łaguta, J. Pavlic, M. Max 1:5 (26:28)
10. D. Nermark, V. Palovaara, P. Aspegren, D. Watt 1:5 (27:33)
11. M. Max, P. Aspegren, V. Palovaara, K. Buczkowski (W) 5:1 (32:34)
12. A. Łaguta, K. Kasprzak, J. Pavlic, D. King 1:5 (33:39)
13. G. Łaguta, Ch. Harris, P. Ljung, T. Gapiński 3:3 (36:42)
14. D. Nermark, J. Pavlic, K. Kasprzak, D. Watt 2:4 (38:46)
15. G. Łaguta, Ch. Harris, A. Łaguta, J. Pavlic 2:4 (40:50)

MSC Brokstedt:
1. Mads Korneliussen – 12+2 (3,0,6!,1*,1*,1)
2. Matthias Kroeger – 8+3 (0,1*,1*,3,2,1*)
3. Kevin Woelbert – 7 (0,2,1,0,2,2)
4. Tobias Kroner – 10+1 (2,2,2*,1,3,0)
5. Stephan Katt – 2 (2,0,0,d)
6. Danny Massen – NS

MC Nordstern Stralsund:
1. Jesper B. Monberg – 14 (2,3,1,2,3,3)
2. Matthias Schultz – 3+2 (1*,0,0,1*,1)
3. Tobiasz Musielak – 7 (1,1,3,2,0,0)
4. Tobias Busch – 11+1 (3,3,u,2*,0,3)
5. Mikkel B. Jensen – 13+2 (3,2*,3,3,2*)

Bieg po biegu:
1. Korneliussen, Monberg, Schultz, Kroeger 3:3
2. Busch, Kroner, Musielak, Woelbert 2:4 (5:7)
3. Jensen, Katt, Kroeger, Schultz 3:3 (8:10)
4. Monberg, Woelbert, Musielak, Korneliussen 2:4 (10:14)
5. Busch, Kroner, Kroeger, Schultz 3:3 (13:17)
6. Musielak, Jensen, Woelbert, Katt 1:5 (14:22)
7. Korneliussen (6), Kroner, Monberg, Busch (u) 8:1 (22:23)
8. Kroeger, Musielak, Schultz, Woelbert 3:3 (25:26)
9. Jensen, Busch, Kroner, Katt 1:5 (26:31)
10. Kroner, Monberg, Schultz, Katt (d) 3:3 (29:34)
11. Jensen, Kroeger, Korneliussen, Busch 3:3 (32:37)
12. Monberg, Woelbert, Korneliussen, Musielak 3:3 (35:40)
13. Busch, Woelbert, Kroeger, Musielak 3:3 (38:43)
14. Monberg, Jensen, Korneliussen, Kroner 1:5 (39:48)