Nasi ścigali się w Szwecji



Kolejne występy w szwedzkiej Elitserien, mają za sobą zawodnicy Fogo Unii Leszno. W porównaniu do meczu ligowego w Polsce, lepszą formę zaprezentowali Fredrik Lindgren i Damian Baliński.

Popularny Fredka zdobył dla Dackarny 12 punktów i bonus w sześciu odsłonach. Jego drużyna minimalnie przegrała na wyjeździe ze Smederną 43:47. Wśród gości, jeździł również Mikkel Michelsen. Duńczyk w trzech startach zgromadził 4 oczka i bonus.

Ikaros Smederna Eskilstuna: 47
1. Andreas Jonsson (3,2,1,1) 7
2. Magnus Zetterstroem (2*,0,1*,1*) 4+3
3. Grigorij Łaguta (3,3,1,2,3) 12
4. Krzysztof Buczkowski (1,2*,3,2,1) 9+1
5. Peter Karlsson (3,1,D,D) 4
6. Oliver Berntzon (1,1,0,0) 2
7. Kenni Larsen (0,3,3,3) 9

Dackarna Malilla: 43
1. Patryk Dudek (1,1,2,3,3,0) 10
2. Dennis Andersson (W,0) 0
3. Fredrik Lindgren (2,0,2*,3,3,2) 12+1
4. Simon Gustafsson (0,1*,1,0) 2+1
5. Michael Jepsen Jensen (2,3,0,0,2*) 7+1
6. Patrick Hougaard (3,2,2,1*) 8+1
7. Mikkel Michelsen (2*,0,2) 4+1

Bieg po biegu:
1. A. Jonsson, M. Zetterstroem, P. Dudek, D. Andersson (W) 5:1 (5:1)
2. P. Hougaard, M. Michelsen, O. Berntzon, K. Larsen 1:5 (6:6)
3. G. Łaguta, F. Lindgren, K. Buczkowski, S. Gustafsson 4:2 (10:8)
4. P. Karlsson, M. J. Jensen, O. Berntzon, M. Michelsen 4:2 (14:10)
5. K. Larsen, P. Hougaard, S. Gustafsson, M. Zetterstroem 3:3 (17:13)
6. G. Łaguta, K. Buczkowski, P. Dudek, D. Andersson 5:1 (22:14)
7. M. J. Jensen, A. Jonsson, M. Zetterstroem, F. Lindgren 3:3 (25:17)
8. K. Buczkowski, P. Dudek, G. Łaguta, M. J. Jensen 4:2 (29:19)
9. P. Dudek, F. Lindgren, P. Karlsson, O. Berntzon 1:5 (30:24)
10. K. Larsen, P. Hougaard, A. Jonsson, M. J. Jensen 4:2 (34:26)
11. K. Larsen, M. Michelsen, P. Hougaard, O. Berntzon 3:3 (37:29)
12. F. Lindgren, K. Buczkowski, S. Gustafsson, P. Karlsson (D) 2:4 (39:33)
13. P. Dudek, G. Łaguta, M. Zetterstroem, S. Gustafsson 3:3 (42:36)
14. F. Lindgren, M. J. Jensen, A. Jonsson, P. Karlsson (D) 1:5 (43:41)
15. G. Łaguta, F. Lindgren, K. Buczkowski, P. Dudek 4:2 (47:43)

Osłabiona brakiem Piotra Protasiewicza Indianerna, dosyć niespodziewanie, wygrała na wyjeździe z Vetlandą 49:41. 8 punktów i dwa bonusy w pięciu wyścigach dla Kumli zebrał Damian Baliński.

VMS Elit Vetlanda: 41
1. Martin Vaculik (0,1,2,3) 6
2. Thomas H. Jonasson (3,3,3,0,1,2*) 12+1
3. Jarosław Hampel (D,3,2,3,2,3) 13
4. Mikkel Bech Jensen (1,0,0) 1
5. Janusz Kołodziej (1,0,1,1,0) 3
6. Jacob Thorssell (1*,0,3) 4+1
7. Ricky Kling (2,0,0) 2

Indianerna Kumla: 49
1. Emil Sajfutdinow (2,1*,2*,3,0) 8+2
2. Joonas Kylmaekorpi (1*,2,3,0) 6+1
3. Rune Holta (3,2,2,1*) 8+1
4. Antonio Lindbaeck (2*,2,0,0) 4+1
5. Niels Kristian Iversen (3,3,3,2,1) 12
6. Mathias Thoernblom (0,1*,2) 3+1
7. Damian Baliński (3,2*,1,1,1*) 8+2

Bieg po biegu:
1. T. H. Jonasson, E. Sajfutdinow, J. Kylmaekorpi, M. Vaculik 3:3 (3:3)
2. D. Baliński, R. Kling, J. Thorssell, M. Thoernblom 3:3 (6:6)
3. R. Holta, A. Lindbaeck, M. B. Jensen, J. Hampel (D) 1:5 (7:11)
4. N. K. Iversen, D. Baliński, J. Kołodziej, J. Thorssell 1:5 (8:16)
5. T. H. Jonasson, A. Lindbaeck, M. Thoernblom, R. Kling 3:3 (11:19)
6. J. Hampel, J. Kylmaekorpi, E. Sajfutdinow, M. B. Jensen 3:3 (14:22)
7. T. H. Jonasson, R. Holta, M. Vaculik, A. Lindbaeck 4:2 (18:24)
8. N. K. Iversen, J. Hampel, D. Baliński, J. Kołodziej 2:4 (20:28)
9. J. Kylmaekorpi, E. Sajfutdinow, J. Kołodziej, T. H. Jonasson 1:5 (21:33)
10. N. K. Iversen, M. Vaculik, D. Baliński, M. B. Jensen 2:4 (23:37)
11. J. Thorssell, M. Thoernblom, D. Baliński, R. Kling 3:3 (26:40)
12. J. Hampel, R. Holta, J. Kołodziej, J. Kylmaekorpi 4:2 (30:42)
13. E. Sajfutdinow, J. Hampel, T. H. Jonasson, A. Lindbaeck 3:3 (33:45)
14. M. Vaculik, N. K. Iversen, R. Holta, J. Kołodziej 3:3 (36:48)
15. J. Hampel, T. H. Jonasson, N. K. Iversen, E. Sajfutdinow 5:1 (41:49)

Nie poszczęściło się za to Grzegorzowi Zengocie. Wychowanek klubu z Zielonej Góry zainkasował na swoim koncie zaledwie 1 punkt w dwóch biegach. Zespół Vargarny przegrał w Sztokholmie z Hammarby 41:49.

Hammarby Sztokholm: 49
1. Grzegorz Walasek (3,0,2,0) 5
2. Leon Madsen (2*,3,1,1,1*) 8+2
3. Artem Łaguta (1,3,3,3,2) 12
4. Rafał Okoniewski (3,1,0,3) 7
5. Mikael Max (1,3,1,3) 8
6. Sebastian Alden (3,0,2*,0,1*,1*) 7+3
7. Alexander Edberg (0,2) 2

Vargarna Norrköping: 41
1. Tomasz Gapiński (0,0,1*,D) 1+1
2. Kim Nilsson (1,2,2,D) 5
3. Peter Kildemand (2,2*,2,2,1*,0) 9+2
4. Grzegorz Zengota (0,1) 1
5. Adrian Miedziński (3,3,2,3,2,3) 16
6. Pontus Aspgren (1*,0,0,3) 4+1
7. Anders Mellgren (2,2*,1*,0) 5+2

Bieg po biegu:
1. G. Walasek, L. Madsen, K. Nilsson, T. Gapiński 5:1 (5:1)
2. S. Alden, A. Mellgren, P. Aspgren, A. Edberg 3:3 (8:4)
3. R. Okoniewski, P. Kildemand, A. Łaguta, G. Zengota 4:2 (12:6)
4. A. Miedziński, A. Mellgren, M. Max, S. Alden 1:5 (13:11)
5. L. Madsen, S. Alden, G. Zengota, P. Aspgren 5:1 (18:12)
6. A. Łaguta, K. Nilsson, R. Okoniewski, T. Gapiński 4:2 (22:14)
7. A. Miedziński, P. Kildemand, L. Madsen, G. Walasek 1:5 (23:19)
8. A. Łaguta, A. Miedziński, A. Mellgren, R. Okoniewski 3:3 (26:22)
9. M. Max, K. Nilsson, T. Gapiński, S. Alden 3:3 (29:25)
10. A. Miedziński, G. Walasek, S. Alden, P. Aspgren 3:3 (32:28)
11. P. Aspgren, A. Edberg, S. Alden, A. Mellgren 3:3 (35:31)
12. R. Okoniewski, P. Kildemand, M. Max, K. Nilsson (D) 4:2 (39:33)
13. A. Łaguta, P. Kildemand, L. Madsen, T. Gapiński (D) 4:2 (43:35)
14. M. Max, A. Miedziński, P. Kildemand, G. Walasek 3:3 (46:38)
15. A. Miedziński, A. Łaguta, L. Madsen, P. Kildemand 3:3 (49:41)

Łukasz Kaczmarek