Narzuciły własny styl

W sobotnie popołudnie X-Demon Tęcza Leszno gładko pokonała w hali Trapez AZS PWSZ II Gorzów Wielkopolski 72:37. Dla leszczynianek to było szóste w tym sezonie zwycięstwo.

Podopiecznie Krzysztofa Zajca wcale nie były faworytkami tego pojedynku. Leszczynianki w drugiej części sezonu spisują się jednak dużo lepiej i już nie raz sprawiły swoim kibicom miłą niespodziankę. Podobnie było w sobotę w hali Trapez.

Kibice, którzy zawitali leszczyńską halę zaciętą rywalizację obejrzeli jedynie w pierwszej kwarcie. W niej nieznacznie lepsze okazaly się gospodynie, które wygraly minimalnie 14:13. Dalsza faza tego spotkania była już tylko pewnym marszem po zwycięstwo. Kluczowa okazała się druga kwarta, w której leszczynianki zagrały niezwykle skutecznie przede wszystkim w ataku, ale również w obronie. Wynik 24:7 dobitnie pokazuje, jaką przewagę w tej cześci gry miały zawodniczki Krzysztofa Zajca.

W drugiej połowie inicjatywa nadal była po stronie miejscowych. Trzecią ćwiartkę nasze koszykarki wygrały 17:7, a czwartą 17:10. W efekcie wynik końcowy brzmiał 72:37. Zwycięstwo X-Demon Tęczy sensacją może nie jest, lecz jego rozmiary już tak. W sobotę pokaz gry dała przede wszystkim Grażyna Witkoś, która brylowała na parkiecie. Na pochwałę zasługuje jego cała ekipa.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Witkoś – 23, Lewińśka – 11, Stasiuk – 10,Hołtyn – 8, Karolewicz – 7, Szarzyńska – 6, Woźniak – 3, Łabuz i Gadkowska – po 2.