Najmłodsi rywalizowali na basenieW miniony weekend Środowiskowa Pływania Edukacyjna była areną zmagań pływackich dzieci z roczników 2007-2010. Do sportowej rywalizacji zaprosił Klub Uczelniany AZS PWSZ w Lesznie.

Realizatorem zawodów byli studenci Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej specjalności Zarządzania Sportem Lokalnym. W Mistrzostwach Miasta Leszna  pływano na dystansie 25 metrów (jednej długości basenu). Do zawodów zgłosiło się aż 218 uczestników. Rywalizowano w konkurencjach dostosowanych do umiejętności i wieku dzieci, od pływania na makaronie poprzez pływanie sposobem dowolnym do wyścigów w czterech stylach pływackich.

Każdy uczestnik po zaprezentowaniu swoich umiejętności otrzymał stosowny dyplom i medal uczestnictwa oraz okolicznościową koszulkę. Najszybsi stanęli na podium. Honorowy patronat na mistrzostwami objęli Rektor PWSZ prof. dr hab. Maciej Pietrzak oraz Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak.

Imprezę wsparli: AMBIT, Lespin, Kaufland, Sporting, MOS, Instytut Leszczyński, Widruk Bis. Fotorelację z zawodów można zobaczyć TUTAJ.

(n)