Najlepsi po raz siódmy

18 października w hali „Globus” w Lublinie odbyła się „Gala Sportu Akademickiego”, podczas której podsumowane zostały sportowe zmagania studentów w minionym roku akademickim.

Leszczyński sport akademicki był reprezentowany przez prorektora PWSZ w Lesznie – dr. Janusza Połę oraz prezesa Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Lesznie – Grzegorza Kapitana. Na gali wśród wielu wyróżnień dla studentów sportowców m.in. za Uniwersjadę 2013 czy Akademickie Mistrzostwa Europu podsumowano rywalizację uczelni w Akademickich Mistrzostwach Polski za rok 2012/2013.

Przedstawiciele Naszej Uczelni otrzymali z rąk pani Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy oraz prezesa Zarządu Głównego AZS prof. Marka Rockiego okazały puchar za zajecie pierwszego miejsca wśród Wyższych Szkół Zawodowych. To już siódmy z rzędu triumf PWSZ w Lesznie w tej kategorii. Na niższych stopniach podium stanęli przedstawiciele PWSZ-tów z Nysy i Tarnowa. Należy zaznaczyć, że w klasyfikacji generalnej leszczyńska uczelnia zajęła wysokie 29 miejsce w kraju, a wśród wielkopolskich uczelni trzecie miejsce za UAM i Politechniką Poznańską.

W Akademickich Mistrzostwach Polski rywalizacja odbywa się w 41 dyscyplinach, studenci z PWSZ w Lesznie wystartowali w 35 mistrzostwach. Wśród wielu sukcesów na uwagę zasługuje tytuł Akademickiego Mistrza Polski dla Iwony Kusior (judo kobiet) oraz Grzegorza Zimniewicza (bieg na 100 metrów)

Podczas gali doceniono osobiści prorektora PWSZ w Lesznie dr. Janusza Połę, który został wyróżniony przez panią minister Joannę Muchę odznaką „Za zasługi dla sportu".