Nadal niepokonani

W niedzielę w poznańskiej hali Arena odbył się pojedynek pomiędzy miejscowym M40.pl Poznań, a GI Malepszy Futsal Leszno. Podopieczni Dariusza Pieczyńskiego po dość nerwowej końcówce wygrali 3:2.

Przyjezdni od początku spotkania narzucili swój styl gry. Przez kilkanaście minut nie potrafili jednak zamienić dogodnych sytuacji na gole. Tą najlepszą zmarnował Dariusz Pieczyński, który trafił w słupek. Leszczynianie dopieli swojego w 14 minucie, po bramce Filipa Walczaka. M40.pl nie był w stanie odpowiedzieć i więcej bramek w tej części gry już nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron gospodarze zagrali nieco odważniej. Cóż jednak z tego, kiedy bramki zdobywali przyjezdni. Najpierw, po kapitalnym odbiorze Dariusza Pieczyńskiego, Wojciecha Persa pokonał Drewnowski. Następnie, halówkę wspaniale przechwycił w środku pola Jakub Molicki i w 32 minucie, po indywidualnej szarży powiększył przewagę dla swojego zespołu na 3:0.

Gospodarze nie mieli już nic do stracenia, zdjęli bramkarza, tworząc w ten sposób liczebną przewagę w polu. Ten manewr przyniósł zamierzony efekt. W 37 minucie Błaszczyka w kontrowersyjnych okolicznościach pokonał Maciej Krzyształowski. Zdaniem wielu obserwujących spotkanie, piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Gol został jednak uznany przez arbitrów.

Nerwowo zrobiło się kilkanaście sekund przed syreną końcową. Na listę strzelców tym razem wpisał się Mateusz Górka. Na parkiecie zawrzało i posypały się kartki. Mimo usilnych prób, miejscowi nie wyrwali upragnionego  remisu. GI Malepszy Futsal Leszno pokonał w hali Arena miejscowy M40.pl Poznań 3:2 i odniósł czwarte w tym sezonie zwycięstwo.

Bramki: Krzyształowski 39′ Górka 40′ – Walczak 14′ Drewnowski 24′ Molicki 32′
Żółte kartki: Górka 34′ Kalbarczyk 40′ – Ł. Pieczyński 40′