Na zakończenie pokonali MKS

W poniedziałek juniorzy młodsi Realu Astromal rozegrali ostatni w tym sezonie ligowy pojedynek. Leszczynianie pokonali w Poznaniu miejscowy MKS 28:20.

Wprawdzie już przed tym meczem, leszczynianie zapewnili sobie trzecie miejsce w lidze, to nie zamierzali oddawać pola rywalom. Pierwsza połowa zaczęła się od wymiany cios za cios, a na tablicy wyników widniał najczęściej rezultat remisowy. Nasi juniorzy dość łatwo zdobywali bramki w ataku pozycyjnym, ale defensywa z całą pewnością nie stanowiła monolitu. Gra w obronie pozostawiała wiele do życzenia. Do przerwy goście prowadzili jednak 14:9.

Po zmianie stron trener Dariusz Kamieniarz często rotował składem, próbując różnych ustawień, co ułatwiło zadanie ambitnie grającym gospodarzom. Poznaniacy odrobili część strat i w 52 minucie zbliżyli się na różnicę dwóch trafień. W tej sytuacji leszczyński szkoleniowiec powrócił do wyjściowego ustawienia i ostatnie osiem minut, przyjezdni rozstrzygnęli na swoją korzyść, w imponującym stylu wygrywając 6:0. Całe spotkanie zakończyło się ostatecznie rezultatem 28:20 dla Realu Astromal Leszno.

Bramki w leszczyńskim zespole zdobywali: Michał Frieske – 8, Adrian Feld – 5, Grzegorz Józefiak i Szymon Dembinski – po 3, Piotr Kowalczewski, Alex Rybarczyk i Michał Matecki – po 2 oraz Amadeusz Jackowiak, Dawid Trzyszczak i Ludwik Ostwald po 1.
 
W mijającym sezonie 2015/2016 skład zespołu tworzyli:
 
DARIUSZ KAMIENIARZ – TRENER
AGATA MIKOŁAJCZAK – KIEROWNIK ZESPOŁU
 
PIOTR KOWALCZEWSKI – ŚRODEK ROZEGRANIA
ALEX RYBARCZYK – LEWE ROZEGRANIE
AMADEUSZ JACKOWIAK – LEWE ROZEGRANIE
DAWID TRZYSZCZAK – LEWE ROZEGRANIE
GRZEGORZ JÓZEFIAK – ŚRODEK ROZEGRANIA
MATEUSZ GLAZA – OBROTOWY
MICHAŁ MATECKI – PRAWE ROZEGRANIE
SZYMON DEMBINSKI – PRAWE SKRZYDŁO
LUDWIK OSTWALD – OBROTOWY
MICHAŁ FRIESKE – LEWE SKRZYDŁO, KAPITAN DRUŻYNY
GRACJAN RZEPKA – LEWE SKRZYDŁO
ADRIAN FELD – PRAWE SKRZYDŁO
JĘDRZEJ KRÓLIKOWSKI – BRAMKARZ
DAWID CEGLAREK – PRAWE ROZEGRANIE
MATEUSZ KUSZ – LEWE SKRZYDŁO
KRZYSZTOF PANASEWICZ – PRAWE ROZEGRANIE

(n)