Na sportowo z MikołajemWe wtorek na kortach Klubu Tenisowego Sporting, Przedszkole Miejskie nr 11 z Leszna, zorganizowało Mikołajki 2016. Impreza odbywała się pod szyldem „Na sportowo z Mikołajem”.

Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego i sportowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu z rodzicami. Nie zapominajmy, że im szybciej dzieci zarażą się pasją do sportu, tym zdrowiej będą się rozwijać. Wydarzenie rozpoczęła Pani Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 11 w Lesznie, Pani Bogumiła Kluczyk oraz p.o. Managera Klubu- Pan Paweł Barczyński, zapraszając gości do wspaniałej zabawy.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach tanecznych, prowadzonych przez Panią Martynę Gorwę – instruktorkę z Fitness Klub Sporting w Lesznie oraz brały udział w szeregu sportowych konkurencji, m.in. slalom z rakietą, skakanie z workach czy tor przeszkód. Konkurencje nie były punktowane. Wszystko odbywało się w atmosferze zabawy i rekreacji. Rodzice przedszkolaków także chętnie włączali się w zabawę i pomoc dzieciaczkom w konkurencjach.

Pierwsza w tym roku choinka, została ozdobiona przez dzieci i towarzyszyła gościom do samego końca. Do przedszkolaków zawitał Mikołaj. Po tanecznej zabawie z dziećmi, usiadł dumnie na swoim tronie, a przedszkolaki z niezwykłym zaangażowaniem prezentowały swoje programy artystyczne.

Nie lada radość sprawiło im także dekorowanie tronu Świętego Mikołaja, który był zachwycony ich pomysłami!
Nadszedł wreszcie czas na rozdawanie upominków. Każde z dzieci odważnie przywitało się ze Świętym Mikołajem i po krótkiej rozmowie otrzymało słodki prezent.

Podczas imprezy, w Klubie na rodziców czekała kawa, herbata i owocowa przekąska, z której w każdej chwili mogli skorzystać. Mikołajki trwały do godziny 19.30, a dzieci i rodzice z rumieńcami na policzkach zakończyli spotkanie i pożegnały Mikołaja, który wyruszał w drogę powrotną do śnieżnej Laponii.

(n)