Na początek Ostrovia

SONY DSC


W sobotnie popołudnie zainauguruje sezon piłkarski w Lesznie. To właśnie wtedy Polonia 1912 podejmie Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Przebudowany zespół Polonii w tym sezonie spróbuje poprawić siódmą lokatę, która zajęli w poprzednich rozgrywkach. Jak podkreślił prezes Piotr Organista celem na kolejna kampanię jest top 3 czwartoligowych rozgrywek. – W tym roku liczymy na pierwszą trójkę. Zdajemy sobie sprawę, że w tym sezonie przeprowadzona zostanie reorganizacja IV ligi. Jednak my spoglądamy na rozgrywki z perspektywy III klasy rozgrywkowej, która jest naszym celem na najbliższe lata – mówił na konferencji prasowej prezes sekcji piłkarskiej Polonii 1912, Piotr Organista.

Cieszyć może także fakt, że obecnie do dyspozycji trenera Jędrzeja Kędziory jest 22 zawodników, co umożliwia szkoleniowcowi sprawdzenie wielu boiskowych wariantów. – Plan treningowy, który sobie założyliśmy wykonaliśmy w 100%. Jeżeli chodzi o aspekt kadrowy to na dzień dzisiejszy mam do dyspozycji 22 zawodników, z których większość stanowią młodzi, perspektywiczni gracze – tłumaczył szkoleniowiec leszczynian.

Jednak wyniki przedsezonowych sparingów nie wlały w serca kibiców Polonii zbyt wiele optymizmu. Polonistom udało się rozegrać cztery sparingi. Nasi piłkarze zwycięscy do szatni schodzili tylko raz w spotkaniu z Huraganem Pobiedziska. Pozostałe trzy mecze kończyły się porażkami zespołu z Leszna. Warto dodać, że z Polonii odszedł Jakub Borowczyk, który w poprzednich rozgrywkach był jednym z najskuteczniejszych strzelców biało-czerwonych.

Prawdziwą odpowiedź na temat formy odmienionej drużyny z Leszna poznamy już w sobotę 5 sierpnia. Wtedy na stadion lekkoatletyczny przy ulicy 17 stycznia zawita Ostrovia Ostrów, która także ma ambitne plany na nadchodzący sezon. Ostrowianie podobnie jak zawodnicy Polonii przed sezonem nie błyszczeli formą. Trzon ostrowskiego zespołu prowadzonego przez Marcina Kałużę pozostał bez zmian, jednak warto zaznaczyć, że drużynę Ostrovii opuścili Miłosz Nowicki i Damian Izydorski, którzy związali się z Centrą Ostrów.

Wszystkich kibiców piłki nożnej z naszego miasta, którzy chcą przekonać się w jakiej formie znajduje się zespół trenera Kędziory na początku sezonu zapraszamy 5 sierpnia na stadion lekkoatletyczny w Lesznie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15.