Na co stać Fogo Unię Leszno?Fani czarnego sportu bardzo długo musieli czekać na inaugurację ekstraligowych rozgrywek w Lesznie. Pierwszym rywalem Fogo Unii Leszno na własnym torze będzie w niedzielę Lechma Start Gniezno.

W przeciwieństwie do leszczynian, podopieczni Lecha Kędziory mają za sobą dwa spotkania na własnym torze. W pierwszym podejmowali zielonogórski Falubaz. Pojedynek z faworytem rozgrywek zakończył się dla gnieźnian blamażem. Ekipa Rafała Dobruckiego zwyciężyła w swoim pierwszym wyjazdowym spotkaniu 60:30.

Ekstraligowy beniaminek dużo lepiej spisał się w drugim spotkaniu. Gospodarze pokonali Betard Spartę Wrocław 49:41, rehabilitując się w ten sposób za bardzo słaby występ z Zieloną Górą. Najsilniejszym punktem gnieźnian będzie z pewnością Matej Zagar, który w minionym sezonie punkty zdobywał dla gorzowskiej Stali. Wtórować będą mu Antonio Lindbaeck i Sebastian Ułamek. I choć ten drugie najlepsze lata ma już raczej za sobą, w niedzielnym pojedynku może być jedną z kluczowych postaci tej drużyny.

Fogo Unia Leszno spotkanie z Lechmą Startem musi zwyciężyć. Mimo, że sezon dopiero się rozpoczął żużlowcy z Leszna potrzebują punktów. W niedzielę będą faworytem i każdy inny rezultat, aniżeli 2 punkty dla leszczynian będzie niespodzianką. Fatalnie w pierwszym spotkaniu spisali się skandynawowie. Fredrik Lindgren i Kenneth Bjerre będą mieli doskonała okazaję, by pokazać, że stać ich na lepszą jazdę. Więcej możemy wymagać także od Przemka Pawlickiego. Kibice mają nadzieję, że nowy kapitan byków poprowadzi swoją drużynę do pierwszego w tym roku ligowego zwycięstwa. Fogo Unia Leszno jest do tej pory w sezonie 2013 drużyną najbardziej tajemniczą. Najbliższa niedziela będzie doskonałą okazją, by wszelkie wątpliwości rozwiać. Czy tak też będzie, przekonamy się przychodząc w niedzielę na stadion imienia Alfreda Smoczyka. Pierwszy bieg już o godzinie 16:00.

Lechma Start Gniezno:
1. Matej Zagar
2. Bjarne Pedersen
3. Sebastian Ułamek
4. Piotr Świderski
5. Antonio Lindbaeck
6. Oskar Fajfer

Fogo Unia Leszno:
9. Przemysław Pawlicki
10. Grzegorz Zengota
11. Kenneth Bjerre
12. Damian Baliński
13. Fredrik Lindgren
14. Tobiasz Musielak

Początek meczu: godz. 16:00
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk