Muszkieterowie za mocni

Nie udało się wywalczyć punktów w meczu wyjazdowym leszczyńskim koszykarzom. Jamalex Polonia 1912 wysoko przegrała na trudnym terenie w Nowej Soli z Muszkieterami 68:93.

W niedzielę, leszczynianie wybrali się na bardzo trudne starcie z Nową Solą. Podopieczni Marka Lebiedzińskiego pałali żądzą rewanżu, za pechową porażkę w spotkaniu na własnym parkiecie, które zostało rozegrane na inaugurację.

Mecz od samego początku nie układał się po myśli gości. Muszkieterowie narzucili własny styl gry i wykazywali się bardzo dobrą skutecznością pod koszem. Pierwszą kwartę wygrali miejscowi 26:18. Zespół, składający się głównie z zawodników drugiego garnituru klubu z Zielonej Góry, błyszczał również w drugiej odsłonie. Tę, rozstrzygnął na swoją korzyść w takich samych rozmiarach i z szesnastoma punktami przewagi schodził do szatni. Po przerwie, nieco większy opór stawili Poloniści. Wiele akcji przyjezdnych, kończyło się celnymi rzutami. Trzecia ćwiarka, choć wyrównana, była zwycięska dla rywali. Kropkę nad "i" Nowa Sól postawiła w ostatniej partii, ogrywając leszczynian 24:18, a w całej konfrontacji triumfując pewnie, 93:68.

Nowa Sól – Leszno 93:68 (26:18, 23:15, 20:17, 24:18)

Punkty dla Jamalexu Polonii 1912 Leszno zdobywali: Mowlik 16, Jankowiak 12, Krówczyński 10, Malinowski 9, Zubik 8, Rutkowski 7 i Łukomski 6.