Musielak: To bardzo dobry wynik

Tobiasz Musielak zajął drugie miejsce w 65. Memoriale Alfreda Smoczyka. Dla wychowanka Fogo Unii Leszno jest to pierwsze w karierze podium w leszczyńskim memoriale.

Kapitan Fogo Unii Leszno uzbierał na swoim koncie 13 punktów. Przegrał jedynie z Sebastianem Ułamkiem i późniejszym triumfatorem, Patrykiem Dudkiem, który w sobotę okazał się bezbłedny. – Bardzo się cieszę, że stanąłem dzisiaj na podium. Ciężko było dzisiaj wygrać z Patrykiem, bo odjeżdżał praktycznie o całą prostą – mówił zadowolony ze swojego wyniku Tobiasz Musielak.

Tobiasz w Memoriale Alfreda Smoczyka startował już wielokrotnie. Nigdy nie udało mu się jednak zająć tak wysokiej lokaty. Wynik osiągnięty w sobotę jest dobrym prognostykiem na przyszły sezon. Tegoroczne rozgrywki nie były bowiem udane dla tego zawodnika. W Musielaku drzemie jednak ogromny potencjał, co pokazał w meczach finałowych oraz w niedzielnym turnieju, który zakończył sezon w Lesznie – Jestem zadowolony, bo pierwszy raz w karierze stanąłem na podium Memoriału Smoczyka. To dla mnie i dla mojego teamu bardzo dobry wynik – kwitował krótko młody żużlowiec.

Daniel Nowak