Musielak: Mam bardzo szybki sprzętNowy kapitan Byków, Tobiasz Musielak sezon żużlowy rozpoczął z wysoką formą. Treningi punktowane z Rybnikiem potwierdziły jego doskonałą dyspozycję. W sobotę poprosiliśmy Tobiasza o kilka słów podsumowania.

Tobiasz Musielak w inauguracyjnym meczu kontrolnym zdobył dla swojego zespołu 6 punktów. 1 oczko wywalczył punktując dla rywali z Rybnika. – W tym biegu dobrze wystartowałem. Myślałem, że Nicki już jest zamknięty w krawężniku ale poczułem jego nogę i prawą rękę i pojechał ze mną trochę szerzej. Ale wszystko to było w granicach fair-play. Później musiałem gonić, tak naprawdę kolegów z drużyny – mówił o swoim pierwszym biegu Tobiasz Musielak. – Później dwie trójeczki potwierdziły, że mam bardzo szybki sprzęt i jestem zadowolony z przebiegu początku tego sezonu – dodał.

W sezonieu 2015 nowym kapitanem Fogo Unii Leszno będzie Tobiasz Musielak. Popularny Tofeek zastąpi na tej funkcji Przemysława Pawlickiego. – To było moje spełnienie marzeń i zawsze chciałem nim być. Nie wiedziałem tylko, że to się stanie tak szybko. Myślę, że po tej zmianie trochę się zmieni w drużynie. Ja o rolę kapitana nigdy nie zabiegałem. Adam mnie o to zapytał, a ja bez namysłu po prostu się zgodziłem – mówił Tobiasz Musielak. Zawodnik ma już plany związane ze swoją nową funkcją. Tofeek podkreślał, jak ważny w drużynie jest team spirit z prawdziwego zdarzenia. O atmosferę trzeba będzie zadbać w sposób szczególny, bo jak wiemy w każdym z meczów jeden z seniorów będzie musiał usiąść na ławce.

(dan)