Musielak i Smektała na podium

W sobotę rozegrany został 65. Memoriał Alfreda Smoczyka. Zawody zakończyły się bezapelacyjnym zwycięstwem Patryka Dudka. Na podium stanęło dwóch zawodników Fogo Unii Leszno.

Stawka tegorocznego memoriału do najlepszych nie należała. W sobotnie popołudnie bezkonkurencyjny był jeden z głównych faworytów do zwycięstwa, Patryk Dudek. Zielonogórzanin triumfował we wszystkich wyścigach, inkasując komplet 15 punktów. Walkę z triumfatorem 65. Memoriału Alfreda Smoczyka nawiązał jedynie Krystian Pieszczek, który był bliski pokonania Dudka w biegu siedemastym. Braterczy pojedynek żużlowców Falubazu Zielona Góra zakończył się jednak zwycięstwem popularnego Duzersa.

Sobotnie zawody nie przyniosły kibicom wielkich emocji. Interesujące wyścigi można było zliczyć na palcach jednej ręki. Tym najciekawszym był o dziwo bieg dodatkowy o trzecie miejsce. Po rundzie zasadniczej po 11 punktów zdobyli Mateusz Szczepaniak i Bartosz Smektała. Oboje stoczyli fantastyczny pojedynek. Leszczyninin miejsce na podium zapewnił sobie fantastycznym atakiem na ostatnim łuku czwartego okrążenia. Podium uzupełnił Tobiasz Musielak, który z dorobkiem 13 punktów zajął drugie miejsce, po raz pierwszy meldując się na podium memoriałowych zmagań.

Wielu kibiców na stadion imienia Alfreda Smoczyka przybyło dla Damiana Balińskiego. Była to bowiem jedyna i ostatnia okazja, aby jeszcze w tym roku zobaczyć legendarnego reprezentanta leszczyńskiej Unii. Popularny Balina zawodów nie zaliczy jednak do udanych. Triumfator memoriału sprzed 10 lat, zainkasował jedynie 7 punktów. Warta podkreślania jest bardzo solidna postawa pozostałych, młodych zawodników leszczyńskiego klubu. Prócz Musielaka i Smektały, nieźle wypadli juniorzy: Dominik Kubera i Marcin Nowak, zdobywcy 7 oczek.