MUKS ograny po raz drugi

Piąte zwycięstwo w tym sezonie odniosły leszczyńskie koszykarski. W sobotę, X-Demon Tęcza pokonała na własnym parkiecie MUKS Poznań 66:54.

Tęczowe chciały powtórzyć wyczyn z pierwszej potyczki, kiedy to wygrały z poznaniankami 50:48 i doskoczyć do środkowej części tabeli. Ta sztuka się udała, dzięki bardzo dobrej postawie, szczególnie w drugiej połowie spotkania.

Początek był w naszym wykonaniu dość niemrawy. Gospodynie grały nerwowo w defensywie i szybko dopuściły się pięciu przewinień. Nie przeszkodziło im to jednak w zdobywaniu punktów. Podopieczne Krzysztofa Zajca wyszły na prowadzenie w końcówce pierwszej kwarty. W drugiej, po kilku minutach przestoju, rozochociły się rywalki. Z przewagi miejscowych nie pozostało już nic, bowiem do przerwy obie drużyny schodziły przy wyniku po 29.

Kluczową dla losów meczu była trzecia ćwiartka. Nasze panie zaprezentowały skuteczny basket, a do tego świetnie broniły. Popłoch w szeregach przyjezdnych siała najskuteczniejsza tego dnia, Iwona Szarzyńska. Przed ostatnią partią było 51:42. W niej, leszczynianki kontrolowały przebieg wydarzeń boiskowych, nie dając zaskoczyć się klubowi ze stolicy Wielkopolski. Ostatecznie, starcie zakończyło się rezultatem 66:54 na korzyść naszej ekipy.

Wyniki poszczególnych kwart: 16:12, 13:17, 22:13, 15:12

Punkty dla X-Demon Tęczy Leszno zdobywały: Szarzyńska 18, Lewińska 13, Hołtyn 12, Stasiuk 8, Iradzka, Witkoś i Łabuz po 4 oraz Karolewicz 3.