Mrozek wicemistrzem Wielkopolski!Krzysztof Mrozek z Klubu Sportowego Dąbcze sięgnął w niedzielę po tytuł wicemistrzami Wielkopolski kadetów w tenisie stołowym. Mistrzem województwa do lat 15 został Łukasz Wachowiak (Spółdzielca Kobylin).

Niedzielne zmagania w stolicy Wielkopolski zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszej części zawodnicy rywalizowali o jedno miejsce premiowane awansem na mistrzostwa Polski kadetów, które w czerwcu odbędą się w Brzegu Dolnym. 14-letni Mrozek dobrze "wszedł" w zawody, pokonując pewnie w pierwszych rundach Radosława Rosę (Nałęcz Ostroróg) 3:0, Dominika Lewandowskiego (Stella Niechan Gniezno) 3:1 i Mikołaja Grzębkę (Żaki Taczanów) 3:0. Pierwszej porażki w imprezie gracz KS Dąbcze doznał w finale eliminacji z Dawidem Jóźwiakiem (Błękitni Niechłód) 2:3.

Po rozegraniu turnieju eliminacyjnego, dwóch graczy posiadających limity imienne do udziału w mistrzostwach Polski – Dawid Balcerzak (Stella Niechan Gniezno) i Łukasz Wachowiak oraz dwóch najlepszych zawodników pierwszego etapu – Jóźwiak i Mrozek, rywalizowało o medale mistrzostw Wielkopolski.

Złoty medal z kompletem zwycięstw wywalczył Wachowiak. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Mrozek. Zawodnik podleszczyńskiego klubu w finałowej części pokonał reprezentanta Polski juniorów – Dawida Balcerzaka 3:0 oraz uległ drugiemu Wielkopolaninowi w narodowej kadrze do lat 18 – Łukaszowi Wachowiakowi 2:3.

Brązowy medal przypadł w udziale Dawidowi Jóźwiakowi. Najwyżej rozstawiony gracz w imprezie – Dawid Balcerzak w Poznaniu uplasował się na czwartej pozycji.

Mimo braku awansu, Krzysztof Mrozek wystartuje w mistrzostwach Polski kadetów w Brzegu Dolnym. Nowy regulamin Polskiego Związku Tenisa Stołowego pozwala graczom na występ w turnieju eliminacyjnym, który odbywa się dzień przed startem rywalizacji w turnieju głównym.

Foto: Maciej Frąckowiak