Mrozek trzeci w III GP Wielkopolski

To już tradycja. Krzysztof Mrozek w dwóch dotychczasowych turniejach Grand Prix Wielkopolski kadetów zajmował trzecią pozycję. Nie inaczej było także i tym razem. W trzecim turnieju z cyklu 14-letni gracz Klubu Sportowego Dąbcze ponownie stanął na najniższym stopniu podium.

Mrozek w turnieju w Poznaniu spisał się znakomicie. Po pewnych zwycięstwach w pierwszych rundach, w ćwierćfinale przedstawiciel podleszczyńskiego zespołu stoczył zacięty, ale wygrany bój z Wojciechem Urbanem (Smecz Konin) 3:2. W półfinale najmłodszy zawodniki wicelidera 3. ligi wyeliminował faworyta imprezy – Dawida Balcerzaka (Stella Niechan Gniezno).

Pierwszej porażki w stolicy Wielkopolski Krzysztof Mrozek doznał dopiero w finale z Łukaszem Wachowiakiem (Spółdzielca Kobylin) 1:3. Porażka w decydującym o zwycięstwie w zawodach meczu sprawiła, że gracz KS Dąbcze musiał jeszcze stoczyć pojedynek o drugie miejsce z Dawidem Jóźwiakiem (Błękitni Niechłód). Po pięciosetowej konfrontacji zwycięsko wyszedł z niej Jóźwiak.

Zdobywcy dwóch pierwszych lokat – Łukasz Wachowiak i Dawid Jóźwiak awansowali do III Grand Prix Polski do lat 15. Turniej odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia w Piątnicy koło Łomży.