Mrozek piąty w I GPW młodzikówTomasz Mrozek z Wametu Dąbcze znakomicie rozpoczął nowy sezon. 11-letni tenisista stołowy zajął piąte miejsce w rozgrywanym w Krzyżu Wielkopolskim I Grand Prix Wielkopolski młodzików (kategoria do 13 lat).

Mrozek, który dopiero za rok będzie pełnoprawnym uczestnikiem kategorii młodzików, w turnieju otwarcia sezonu w Krzyżu Wielkopolskim wygrał pięć spotkań i doznał dwóch porażek. Sposób na pokonanie wicemistrza Wielkopolski żaków w sobotę dwukrotnie znalazł rozstawiony z numerem czwartym Sebastian Mudrak ze Stelli Niechan Gniezno. Po zwycięstwie nad młodym pingpongistą Wametu Dąbcze w ćwierćfinale 3:0, gnieźnianin wygrał z nim także w spotkaniu o miejsca w przedziale 2-6.

W pozostałych spotkaniach 11-letni Tomasz Mrozek ogrywał Pawła Banaszka (Warta Oborniki) 3:0, rozstawionego z numerem szóstym Pawła Michtę (Sparta Złotów) 3:1, Jana Królskiego (Warta Oborniki) 3:0, Jakuba Dudę (Rataje 50 Poznań) 3:0 i turniejową "piątkę" Adama Łopatkę 3:2.

Rywalizujący w gronie żaków reprezentant Wametu Dąbcze na swój pierwszy występ w swojej kategorii będzie musiał czekać aż do 5. października. To właśnie wówczas zostanie rozegrane I Grand Prix Wielkopolski do lat 11. Dwóch najlepszych zawodników z tego turnieju uzyska przepustki na I Grand Prix Polski żaków, które w dniach w Łodzi.

Wyniki:
1/16 finału: Tomasz Mrozek – Paweł Banaszek (Warta Oborniki) 3:0
1/8 finału: Tomasz Mrozek – Paweł Michta (Sparta Złotów, nr 6) 3:1
1/4 finału: Tomasz Mrozek – Sebastian Mudrak (Stella Niechan Gniezno, nr 4) 0:3
"od tyłu" 1. runda: Tomasz Mrozek – Jan Królski (Warta Oborniki, nr 12) 3:0
"od tyłu" 2. runda: Tomasz Mrozek – Jakub Duda (Rataje 50 Poznań, nr 14) 3:0
"od tyłu" 3. runda: Tomasz Mrozek – Sebastian Mudrak (Stella Niechan Gniezno, nr 4) 1:3
mecz o miejsce 5: Tomasz Mrozek – Adam Łopatka (Słowian Mrowino, nr 5) 3:2


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZa wysokie progi
Następny artykułPopis jednego zespołu