Mosina lepsza w Trapezie

Grupa Inwestycyjna Malepszy Futsal Leszno przegrała inauguracyjne spotkanie we własnej hali 3:5. Pogromcą podopiecznych Tomasza Krysiaka i Krzysztofa Kaczmarzyka okazał się Elegant Orlik Mosina.

Leszczynianie podchodzili do tego meczu podbudowani, po triumfie w Poznaniu nad Kowalski Team. Goście z kolei mieli coś do udowodnienia, bowiem przegrali w pierwszej kolejce u siebie z M40.pl. W szeregach mosinian była też chęć rewanżu za zeszłoroczną wysoką porażkę w Trapezie.

Sobotnia potyczka rozpoczęła się fatalnie dla gospodarzy. Już po niecałych 120 sekundach było 0:1. Gola strzelił Maciej Maśkiewicz, po przemyślanej asyście Jakuba Jaworskiego. Na tym, przyjezdni nie poprzestali, bowiem w 5 minucie prowadzenie podwyższył Piotr Kubiak, a w 8 minucie kolejny, trzeci cios, zadał Maśkiewicz. Miejscowi obudzili się dopiero w 13 minucie. Wtedy to ładne podanie Jakuba Przymusa, wykorzystał Łukasz Janowicz. Chwilę później, powinno być 2:3, jednak stuprocentową okazję zmarnował Jakub Molicki. Pomimo, że obie strony miały jeszcze kilka szans, wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Zmuszony do odrabiania strat GI Malepszy Futsal, ruszył do ataku od początku drugiej połowy. Formacja obronna rywali spisywała się bez zarzutu i nie pozwalała na zbyt wiele naszej drużynie. Utrzymujący się ciągle niekorzystny rezultat sprawił, iż biało-czerwoni musieli podjąć ryzyko i postawić na działania ofensywne, narażając się tym samym na kontry. Po jednej z nich, po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Maśkiewicz, kompletując hattricka. Gospodarze nie dawali za wygraną i w 38 minucie zdobyli bramkę na 2:4. Fenomenalnie z dystansu uderzył Damian Drewnowski. W samej końcówce, piłka jeszcze dwukronie zatrzepotała w siatce. Najpierw czwarty raz dał o sobie znać niesamowity tego dnia Maśkiewicz, a w odpowiedzi Krzysztofa Bartkowiaka pokonał Drewnowski.

Nie była to zatem udana inauguracja sezonu w wykonaniu leszczyńskiego zespołu. Elegant Orlik odniósł zasłużone zwycięstwo nad Lesznem w stosunku 5:3.

Składy:
GI Malepszy Futsal Leszno: Sadowski, Śniady – Chmielewski, J. Przymus, Szafrański, Janowicz, Molicki, P. Przymus, Tomaszewicz, Drewnowski, Polański, Łukawy

Elegant Orlik Mosina: Bartkowiak – Jaworski, Maśkiewicz, Kubiak, Daszczuk, Majak, Stawik, Czaiński, Budziak, Nawrocki, Nadratowski, Janikowski, Klóska