Mocna stawka w TrapeziePierwsze dni września upłyną pod znakiem basketu. W najbliższy piątek i sobotę w hali Trapez odbywać się będzie Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Leszna.

Trzecia edycja zmagań koszykarzy będzie niezwykle silnie obsadzona. Na parkiecie, oprócz gospodarzy Jamalex Polonii 1912, zobaczymy także I-ligową Pogoń Prudnik oraz zespoły ekstraklasowe, GTK Gliwice i Miasto Szkła Krosno. Przed rokiem, po wygranej w finale z prudniczanami, trofeum w górę wznieśli leszczynianie. Tym razem, o powtórzenie sukcesu może być trudniej.

Okres przygotowawczy pokazuje jednak, że w naszej ekipie drzemie spory potencjał. Nieco odmieniona drużyna ma za sobą serię sparingów, w której jej wyższość musiała uznać chociażby MKS Dąbrowa Górnicza, występują na co dzień w Tauron Basket Lidze. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim nowe nabytki w talii Łukasza Grudniewskiego, czyli Kamil Chanas i Adam Kaczmarzyk.

Zarówno wspomniana dwójka, a także pozostali gracze biało-czerwonych są gotowi do gry i zaprezentują się podczas zawodów. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan imprezy.

1 września (piątek):
17:30 GTK Gliwice – Pogoń Prudnik
19:15 oficjalne otwarcie turnieju
19:45 Jamalex Polonia 1912 Leszno – Miasto Szkła Krosno

2 września (sobota):
11:00 mecz o III miejsce
13:00 mecz o I miejsce

Bilety na jeden mecz w cenie 10 zł normalny i 5 zł ulgowy (za okazaniem legitymacji szkolnej). Dzieci do 10 roku życia wstęp wolny.

Dodajmy, iż w piątek o godzinie 14:00 w Galerii Leszno będzie miała miejsce konferencja prasowa wraz z prezentacją zawodników.