Młodziczki z awansem do finałów Mistrzostw PolskiW minioną niedzielę zespół naszego partnera KA 4 resPect Krobia wziął udział w półfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek U13, które odbyły się w Malborku.

Drużyna jechała na Pomorze z optymistycznym nastawieniem wygrania trzech meczów i wywalczenia awansu. – Znaliśmy ekipy z Poznania i Malborka. Jedyną niewiadomą była dla nas Olimpia Szczecin. Boisko zweryfikowało, że to jednak my byliśmy stroną dominującą, choć wygraliśmy tylko jedną bramką, co mógł wykorzystać przeciwnik i doprowadzić do wyrównania w końcówce – mówił po turnieju trener Łukasz Walczak.

Ostateczny bilans KA 4 resPect to dwa zwycięstwa i jeden remis. Z 7 punktami team zajął pierwsze miejsce i uzyskał przepustkę do finałów. Te będą miały miejsce w dniach 7-10 czerwca. – Cieszę się, że widać progres i to co, nie udało nam się rok temu, tym razem wypracowaliśmy na treningach i pokazaliśmy przez całe rozgrywki. To zasłużona nagroda dla dziewczyn – wyznał szkoleniowiec.

Dodajmy, iż na finałach pojawią się trenerki i trenerzy kadry Polski oraz Akademii Młodych Orłów. Nasze zawodniczki będą mogły kolejny raz zaprezentować swoje umiejętności i walczyć o swoje marzenia.

Wyniki półfinałów:
Olimpia Szczecin – KA 4 resPect Krobia 1:0 (Małgorzata Rychel)
KA 4 resPect Krobia – Lech Poznań FA 0:0
Olimpico Malbork – KA 4 resPect Korbia 0:3 (Julia Ciochosz, Julia Drożak x2)