Młodzi Francuzi w LesznieW niedzielę na bulodromie Linum przy ulicy Holenderskiej rozegrano turniej przyjaźni w bule, w którym uczestniczyli goszczący w naszym mieście uczniowie z zaprzyjaźnionego francuskiego miasta Moutlicon.
W zawodach wystąpiło ogółem 18 zawodników, z których utworzono 6  trzyosobowych  drużyn.  W każdej drużynie występowali goście z Francji  oraz gracze z Leszna. Po dwugodzinnych zmaganaich pierwsze miejsce zdobył zespół ,,LIA", w którym grali Lia Germain, Kinga Cieślawska oraz Karolina Kozłowska. Drugie miejsce na podium zajęła ekipa o nazwie ,,Marta" składająca się z zawodników: Marta Murawska, Habiba Chougui, Serge Lintz. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa ,,Zuzanna" reprezentowana przez Zuzannę Kropinską, Joanne Kropińską oraz Sorede Krache.
 
Po zawodach Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak wręczył młodym gościom z Francji pamiątkową statuetkę. Organizatorami  turnieju byli: Międzyszkolny Związek Sportowy w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko.