Młoda Tęcza ogrywa Salosa

Po bardzo emocjonującym spotkaniu w Lidze Regionalnej Kobiet, MKS Tęcza Leszno wygrała u siebie z drużyną Salosa Szczecin 49:43. Było to premierowe zwycięstwo leszczynianek na własnym parkiecie.
Pierwsza kwarta nie wskazywała na zwycięstwo gospodyń w tym meczu. Koszykarki ze Szczecina uzyskały ośmiopunktową przewagę, której nie udało się im jednak obronić. Młode zawodniczki Tęczy szybko zabrały się do odrabiania strat i już po pierwszej połowie wyszły na minimalne prowadzenie. W kolejnych odsłonach raz zwyciężały leszczynianki a raz szczecinianki. Ostatecznie dwa punkty zostały w Wielkopolsce.

Punkty dla Tęczy zdobywały:
Karolewicz 14, Iradzka 9, Moszak 9, Janowicz 6, Komorowska 5, Mościpan 4, Kubicka 2.
W spotkaniu wzięły również udział: Szymczak, Stężycka, Kamińska, Pinkosz, Łodziewska.

Kolejne starcie leszczyńskie koszykarki rozegrają w najbliższą sobotę. Rywalem Tęczy będzie Ślęza Wrocław.