Mistrzyni z LesznaW Liskowie k. Kalisza  rozegrany został turniej finałowy Indywidualnych Mistrzostw Polski w petanque. Dwa medale wywalczyli zawodnicy klubu Petanque Leszczynko. Ten najcenniejszy zawisł na szyi Kingi Cieślawskiej.

Na bulodromach Klubu Liskowiak Lisków o mistrzowskie tytuły rywalizowały kobiety oraz mężczyźni. W wyniku przeprowadzonych czterech turniejów strefowych , w których wystąpiło 117 mężczyzn oraz 25 kobiet, do ścisłych finałów zakwalifikowało się 8 zawodniczek i 16 zawodników.

Bardzo duże sukcesy osiągnął leszczyński Klub Petanue Leszczynko. Mistrzynią Polski w kategorii kobiet została zawodniczka z Leszna Kinga Cieślawska, która w finałowym pojedynku pokonała zawodniczkę z Żywca Wiolettę Śliż 13:8. Brązowy medal wywalczyła  zawodniczka z Gdańska Dorota Wilk.

Złoty medal w kategorii mężczyzn zdobył zawodnik gospodarzy  Rafał Kaczmarek ,wygrywając w bezpośrednim pojedynku z zawodnikiem Klubu Petanque Leszczynko Georgesem Burtinem 13:2. Trzecie miejsce i brązowy medal trafił do zawodnika z Żywca, Jędrzeja Śliża. Warto dodać, że drugi zawodnik leszczyńskiego klubu Krystian Maćkowiak zajął bardzo dobre 13, miejsce.

Kobiety:
1. Kinga Cieślawska (Klub Petanque Leszczynko)
2. Wioletta Śliż (Żywiecki Klub Boules)
3. Dorota Wilk (Gdańskie Boule)
4. Katarzyna Błasiak (Sokół Wrocław)

Mężczyźni:
1. Rafał Kaczmarek (T.S Liskowiak)
2. Georges Burtin (Klub Petanque Leszczynko)
3. Jędrzej Śliż (Żywiecki Klub Boules)
4. Konrad Broniecki (T.S Liskowiak)

(n)