Mistrzostwa Wielkopolski za namiW niedzielę na bulodromie Linum przy ul. Holenderskiej w Lesznie rozegrano V Mistrzostwa Wielkopolski w petanque pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Zawody zaliczane były do klasyfikacji Polskiej Federacji Petanque. 

W mistrzostwach wystartowała rekordowa liczba 45 dwuosobowych drużyn, reprezentujących region Bretania we Francji, Wrocław, Gorzów, Żywiec, Śrem, Góre Śląską, Luboń, Czempiń oraz gospodarzy turnieju graczy z Klubu Petanque Leszczynko. 

Po ponad siedmiogodzinnej grze I miejsce zdobyła bezapelacyjnie drużyna z Żywca o nazwie ,,Sliż" reprezentowana przez wielokrotnych mistrzów Polski: Andrzeja Śliża i Jędrzeja Śliża. Drużyna ta wygrała wszystkie swoje pojedynki. Srebrne medale zdobyli gracze z Żywca: Marek Lach oraz Szymon Kubiesa. III miejsce na podium zajęła drużyna ze Śremu ,,Bulogromy", w której grali Piotr Wojna, Mateusz Wojna.

W tak licznym gronie  czołowych polskich drużyn bardzo dobrze spisały się dwie drużyny z Klubu Petanque Leszczynko: ,,Szadoki", w której grali Krystyna i Ryszard Żyscy oraz ekipa ,,A To My", którą reprezentowali Krystian Maćkowiak i Romuald Ratajczak. Drużyny z Leszna zdobyły odpowiednio 11 i 14 miejsce. 


Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem leszczyńskich kibiców, ,,bulodrom Linum pękał w szwach" Impreza była współfinansowana przez Urząd Miasta Leszna.

Już za dwa tygodnie na bulodromie Linum rozegrany zostanie II memoriał im. Wojciecha Marciniaka, na który już teraz organizator zawodów – Klub Petanque Leszczynko serdecznie zaprasza miłośników gry w bule.