Mistrzostwa pełne medaliBardzo udanie w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych zaprezentowali się kręglarze i kręglarki Polonii 1912 Leszno. W sumie nasz klub wzbogacił się o dziewięć medali.

Impreza miała miejsce w miniony weekend. Do Gostynia zjechali najlepsi zawodnicy i zawodniczki młodego pokolenia. Prawdziwy bank rozbiła Nicoletta Dudziak. Leszczynianka sięgnęła po cztery złote krążki, a ponadto pobiła rekord kraju. Okazała się najlepsza indywidualnie i w sprintach. Wspólnie z Angeliką Ciszewską wygrała w parach, i z drużyną, w której oprócz tej dwójki kulały również Anna Łochowicz i Julia Zalesińska. Łochowicz do dorobku pań dołożyła brąz w sprintach.

Bardzo dobrze spisali się też panowie. Mateusz Kraczewski stanął na najniższym stopniu podium w sprintach oraz razem z Filipem Łochowiczem zdobył złoto w parach. Na szyi Łochowicza zawisło także srebro za drugie miejsce w tandemach mieszanych, gdzie grał z Ciszewską. Leszczynianie nie mieli sobie równych w rywalizacji drużynowej. Triumf wywalczyli wspomniani Kraczewski i Łochowicz oraz Jakub Imbierowicz i Jakub Kuryło.