Mistrz Polski w PoniecuW najbliższą sobotę GI Malepszy Arth Soft Leszno zmierzy się w Piastem Gliwice. Pojedynek z mistrzem Polski ze względu na remont hali Trapez odbędzie się w hali OSiR w Poniecu.

Piast Gliwice ze względu na udział w Lidze Mistrzów nie zainaugurował jeszcze rozgrywek. Pojedynek z Lesznem będzie dla nich pierwszym meczem o punkty w Futsal Ekstraklasie. Goście do Ponieca przyjadą podmęczeni serią spotkań europejskich oraz ostatnim, środowym pojedynkiem o Superpuchar Polski. To z pewnością tutaj należy szukać szans dla miejscowej ekipy. Nie zmienia to jednak faktu, iż zdecydowanym faworytem będą przyjezdni. Jak wspomnieliśmy w minioną środę zespół Orlado Duarte rozegrał mecz o Super Puchar Polski, w którym uległ Rekordowi Bielsko-Biała 0:2.

Od sporych problemów rozpoczyna sezon ekipa z Leszna. W leszczyńskim obozie trwają przygotowania do sobotniego meczu. Niestety w bramce zabraknie Noela Charriera, który w środę przeszedł zabieg zespolenia pękniętej podczas meczu w Łodzi rzepki lewego kolana. Za czerwoną kartkę pauzuje Jakub Kąkol, natomiast z drobnym urazem w tygodniu zmagał się Dominik Solecki.

Bilety na mecze w Poniecu sprzedawane będą bezpośrednio przed meczem w kasie hali od godziny 17.00 i pozostają w cenie 15 zł dla osób dorosłych. Ulgowe nadal za 0 zł dla dzieci i młodzieży do lat 18 oraz emerytów powyżej 65 roku za okazaniem legitymacji lub dokumentu z numerem PESEL. Początek sobotniego meczu o godzinie 18:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!